f ENS Kurucusu Kullanıcıları Adreslerini Kontrol Etmeleri İçin Uyardı › COINTURK

ENS Kurucusu Kullanıcıları Adreslerini Kontrol Etmeleri İçin Uyardı

Özet

  • ENS kurucusu Nick Johnson, kullanıcıları kendi adreslerini kontrol etmeleri için uyardı.

  • ENS müzayedesinde kilitlenen 39.712 Ethereum yıllar sonra sahibi tarafından geri alındı ve yeni bir cüzdana aktarıldı.

  • Atıl cüzdanlardan biri 116 milyon dolar değerindeki ETH'yi başka bir cüzdana taşırken diğeri 30 milyon dolar değerinde BTC'yi uyandı.

  • Piyasaya Etkisi: Nötr
16:55
31 Temmuz 2023

Bir ENS müzayedesinde kilitlenen 39.712 Ethereum yıllar sonra sahibi tarafından geri alındı. “darkmarket.eth” adresini alan ve kullanan bir ETH balinası 119 milyon doların üzerindeki varlığını geri aldı ve yeni bir cüzdana aktardı. ENS (Ethereum Name Service) kurucusu Nick Johnson kullanıcıları kendi adreslerini kontrol etmeleri için Twitter üzerinden uyardı.

Binlerce Ethereum Kilitli Kalmış!

2021’de ENS kurucusu ve baş geliştiricisi Nick Johnson, “darkmarket.eth” alan adının sahibine ilk iki yılından itibaren ENS mevduatlarında kilitli olan ETH’lerini geri alması için bir tweet attı. ENS kurucusu ayrıca ENS müzayedelerinde ETH yatıranların dijital varlıklarını geri almalarını sağlayacak bir bağlantı da sağladı.

Ancak hatırlatmaya rağmen fonlar ancak iki yıl beş ay sonra geri alındı. 31 Temmuz’da blockchain analitik firması Lookonchain, fonların geri alındığını ve darkmarket.eth’in bu yazının yazıldığı sırada 119 milyon dolar değerinde olan 63.744 ETH’sinin farklı bir cüzdana aktarıldığını bildirdi.

Johnson’a göre ENS’de hala talep edilmemiş 100.000’den fazla kullanıcının varlığı var. Alan hizmeti geliştiricisi bunların on binlerce Ethereum değerinde olduğunun altını çizdi ve kullanıcıları kendi adreslerini kontrol etmeye ve fonlarını talep etmeye çağırdı.

Atıl Cüzdanlar Uyanıyor

Bu arada milyonlarca dolar değerindeki en az iki atıl cüzdan bu ay uyandı. 19 Temmuz’da 116 milyon dolar değerinde ETH içeren bir cüzdan 8 yıl boyunca kendi haline bırakıldıktan sonra fonlarını farklı bir cüzdana taşıdı. Sahibine 20 milyon dolara mal olan cüzdan 5 katı değerlenerek ETH balinasına getiri sağlamış oldu.

24 Temmuz’da atıl bir Bitcoin cüzdanı 11 yıllık uykudan sonra BTC 29.447 dolardan değerlenirken uyandı. Bitcoin cüzdanının içinde 30 milyon dolar değerinde BTC vardı. Adres, varlıkları Nisan 2021’de Bitcoin’in yalnızca 4.92 dolar değerinde olduğu zaman 5.108 dolar ile 1.037 BTC satın almıştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI