X


Bitcoin (BTC) Artık Kripto Piyasalarını Domine Edemeyecek! Ünlü Ekonomist’in Görüşleri

Peki piyasaları domine edemeyen Bitcoin (BTC) ne gibi avantajlar sağlayacak?
21:50
3 Eylül 2021

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, ABD’nin en popüler ekonomistlerinden biridir. Kripto para topluluğu onu Bitcoin karşıtı yorumlarıyla tanıyor. Ancak Peter bu sefer enteresan yorumlarda bulundu. Bitcoin’in 11.500 rakiple mücadele ettiğini söyleyerek fiyat hedefini duyuruyor.

Bitcoin Piyasaları Domine Edemeyecek

Bitcoin hakkında yeni şeyler söylemeye başlayan Peter Schiff geleceğe dair bazı tahminlerde bulundu. Altcoinlerin yakaladığı piyasa hakimiyetin ilerleyen süreçte daha da artacağını düşünen Peter, bunların Bitcoin (BTC) için risk olduğunu savunuyor.

Peter Schiff şunları söyledi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Bitcoin (BTC) yaklaşık 12.000 farklı kripto varlıkla piyasa hakimiyet için mücadele etmek zorunda ve hakimiyetini kaybediyor. Tüm bu kripto varlıkları farklı kılan şey markaları ve hiçbiri kıt değil. Her gün piyasaya yeni kripto varlıklar giriyor”.

Ünlü ekonomiste göre piyasalara pompalanan bu altcoinler zamanla mevcut talebi öldürecek. Bitcoin piyasa hakimiyeti 2 Ocak tarihinde %72 seviyelerindeydi bugünlerde ise %41,6’ya kadar düşmüş durumda ve bu düşüşün devam etmesi bekleniyor. Son Bitcoin (BTC) düşüşünde dahi oran maksimumu %48’lere kadar çıkabilmişti. Daha eskiye gidersek 2016 Aralık’ta bu oran %92’nin üzerinde bulunuyordu.

Peter Schiff

Ancak Bitcoin (BTC) son 10 yılda altın dahil tüm geleneksel varlık sınıflarına karşı başarı kazandı. Peter bu başarıyı kabul ediyor ve insanların ilgisini şaşkınlıkla karşılıyor.

Ethereum ve diğer güçlü altcoinlerin kripto para piyasalarında elde ettiği güç önümüzdeki dönemde birçok değişikliği doğuracak. Örneğin Bitcoin (BTC) hareketlerine bağlı olarak altcoin pazarı düşüş ve yükselişler yaşamayabilir. Ethereum ve bazı güçlü altcoinler kendi küçük domine edebilecekleri grupları oluşturabilir. Volatil piyasaların bir nebze denge kazandığını görebiliriz.

Bitcoin (BTC) Yıl Sonu 100.000 Dolar

Chainalysis CEO’su ve Kraken‘in kurucu ortağı Michael Gronager buna inanıyor. Kısa süre önce Twitter hesabında öngörüsünü paylaşan CEO fiyatın yıl sonu 100 bin dolar olabileceğini düşünüyor. Mevcut durumun boğa piyasalarına tam bir şekilde uyduğunu düşünen Gronager yıl sonuna kadar daha fazla yükseliş bekliyor.

Birçok ünlü analist Bitcoin fiyatı için altı haneli hedefler öngörüyor. Daha çılgın tahminler yapanlarda elbette var. Örneğin Fidelity direktörü 2038 yılına kadar Bitcoin’e 1 Milyar dolar fiyat biçiyor. Elbette bu rakam şu an uçuk geliyor. Ancak geçmiş 10 yılla karşılaştırırsak ATH noktasına kadar 64.000 kat artan bir varlıktan bahsediyoruz.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto para piyasaları volatil yapısı gereği yüksek risk içerir. Yapacağınız yatırımları kendi araştırmalarınız neticesinde şekillendirmeniz gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar