X


En Pahalı Çizgi Roman NFT Satışı Gerçekleşti: 841 Milyon Dolarlık NFT!

İçinde bulunduğumuz hafta içinde satışı gerçekleşen bu çizgi roman NFT’si şu ana kadar satışı yapılan en pahalı çizgi roman NFT’si oldu.
09:32
9 Ekim 2021

Ödüllü çizgi roman yazarı Frank Miller, hayranlarının en sevdiği çizgi roman olan Sin City serisinden esinlenerek bir “tek parça ses animasyonu” yarattı ve bu hafta bir NFT rekoru kırdı.

Sin City NFT’si

The Hollywood Reporter, Miller tarafından yaratılan ve bu hafta 24 saatlik sınırlı bir sürede açık artırmaya çıkan NFT’den bahsetti. “I Love You Nancy Callahan” başlıklı NFT için 840.986.16 dolar ödendi. Yapılan açıklamalara göre ödeme Gala Coin ile yapıldı. Buna ek olarak bu rakam, bir çizgi roman NFT’si için şu ana kadar ödenen en büyük miktar olarak da tarihe geçti.

Miller bu işlem ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Hayranlarımın bu yeni dünyaya katıldığını görmekten çok onur duyuyorum. NFT’lerin 3 boyutlu oluşu, çizgi roman yazarken asla elde edemeyeceğiniz bir şey. Üç boyutluluk çizim yaparken arzu ettiğiniz bir şey ve gerçekten ‘I Love You Nancy Callahan’ gibi bir şeylerin oluşması ve hareket etmesi harika.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan her ne kadar şu anda satışı gerçekleşen en pahalı çizgi roman NFT’si “I Love You Nancy Callahan” olsa da The Dark Knight Returns kapağının henüz satışının olmamasına rağmen 1,3 ile 1,6 milyon arasında bir değere sahip olacağı düşünülüyor.

Sin City NFT Koleksiyonu

Gala Labs ve Concept Art House ortaklığıyla Miller tarafından ikonik Sin City karakteri Marv’ın 3D kristal heykeli de dahil olmak üzere farklı NT’ler de yaratıldı.

Son aylarda birçok ünlü isim ve şirket, NFT‘lerin ve kripto para birimlerinin artan popülaritesinden etkileniyor ve bu konuda adımlar atıyor. Eleştirmenler ise bu tür teknolojileri gezegen üzerinde feci bir etkiye sahip oldukları ve iklim sorunlarını şiddetlendirmek gibi kötü durumlara yol açabilecekleri konusunda eleştirilerde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar