X


Elon Musk’ın Twitter Paylaşımı, NFT Formuna Dönüştürülerek 20.000 Dolara Alıcı Buldu

Eva Beylin, 69-420 meme'ini NFT formuna dönüştürerek pazar yeri Zora'da açık artırmaya çıkardı.
18:43
23 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyarder iş insanı Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı gün bir meme ile kripto para piyasasına atıfta bulundu. Söz konusu meme’de Bitcoin fiyatı 69.000, Ethereum fiyatı 4.200 dolar olarak belirlenmişti. Geçtiğimiz dönemde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, The B Word konferansında BTC hakkındaki yorumlarıyla gündeme gelmişti.

Binlerce Dolar Kazandı

Elon Musk’ın Twitter üzerinden paylaştığı meme’in yaratıcısı Eva Beylin, bu meme’i NFT formuna dönüştürerek pazar yeri Zora’da açık artırmaya çıkardı. Meme şablonu, geçmişte birçok kez farklı konseptler kullanılarak güncellenmesi ile biliniyor. Eva Beylin, bu meme şablonunu kripto paralar özelinde ele almış oldu.

Zora platformundaki NFT, 20.000 dolar değerinde teklif aldı. Beylin, NFT satış gelirinin %20’ini orijinal meme şablonu yaratıcısıyla paylaşacağını aktardı. Meme şablonu yaratıcısı bu bağlamda 4.000 dolarlık bir kazanım elde etmiş olacak.

NFT sektörünün gelişimi, topluluk bilincinin oluşturulması ile birlikte önemli bir noktaya geldi. Türk NFT sanatçıları arasında ön plana çıkan isimlere örnek olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz ve Can Yılmaz gösterilebilir.

Tesla, Bitcoin’den Milyar Dolarlık Kâr Sağladı

Elektrikli araç devi Tesla, şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Daha sonra Bitcoin’in ödeme yöntemlerine eklenmesiyle Bitcoin rallisi hız kazanmıştı.

Tesla, bu yıl mayıs ayında çevrecilik kaygıları nedeniyle Bitcoin (BTC) ile ödemeleri askıya aldığını duyurmuştu. Tesla bu süreçte Bitcoin’lerini elinde tuttu ve bugün sadece BTC’yi bilançosunda tutarak 1 milyar doların üzerinde kâr elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar