Balina Aktiviteleri Artıyor: Dev Varlıkların Taşınması, Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

Bitcoin balinaları varlıklarını spot borsalardan türev borsalara taşıyor.
19:16
23 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zincir içi verilerde balinaların Bitcoin varlıklarını spot borsalardan türev borsalara gönderdiği ve pozisyon oluşturdukları kaydedildi. Lider kripto para birimi Bitcoin 66.930 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. BTC, zirvenin ardından bir geri çekilme seansı izlese de 61.000 dolar üzerindeki seyrini sürdürdü.

Bitcoin Balinaları Oldukça Hareketli

Veri analitiği şirketi CryptoQuant’ın kaydettiği üzere Bitcoin balinaları varlıklarını spot borsalardan türev borsalara taşıyor. Buradaki ilgili gösterge, spot borsalardan türev borsalara aktarılan toplam kripto para miktarını gösteren tüm borsalardan türev borsalara akış ortalamasıdır. Bu göstergedeki değerlerin yükselmesi ile birlikte türev borsalara düzenli olarak Bitcoin taşındığı belirlenir.

Yukarıdaki gösterge, son birkaç yılda izlenilen eğilimi gösteriyor. Yeşil bölgeler, fiyatın yatay seyrettiği zaman diliminde balinaların türev borsalar yoğun varlık gönderimini belirtiliyor. Bu birikim dönemini takiben fiyat çizelgenin periyodu boyunca yükseliş hareket kazanmıştır.

Bununla birlikte göstergenin değeri düştüğünde BTC fiyatı bir zirve yapmış gibi hareket ederek aşağı yönlü trend izledi. Bu bağlamda grafikte görüldüğü üzere mevcut eğilim, balinaların yeni birikim aşamasındaki başlangıç aşamasını temsil ediyor. Sonuç olarak balina hareketleri, boğa piyasasını işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, 66.930 dolar ile yeni bir ATH belirledi. BTC, geçtiğimiz aya kıyasla %55’in üzerinde artış kaydetmeyi başardı. Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından önemli derecede düşüşe geçti. Türev akış ortalaması ele alındığında balinalar şu anda birikim aşamasında gözüküyor. Bu durum, BTC fiyatının tekrar yükselmesine ve tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirmesine katkı sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar