X


Elon Musk’ın Değindiği Bitcoin (BTC) Madencilik Tesisi, Büyük Değişimi Duyurdu!

Elon Musk'ın eleştirdiği Bitcoin tesisi, değişiyor.
22:31
14 Mayıs 2021

Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) özellikle fosil yakıt tüketimi nedeniyle çevre dostu olmadığını vurgulamıştı. Musk’ın bu vurgusu ve devamında Tesla’nın artık BTC ödemesi kabul etmeyeceğini ifade eden açıklaması sonrası ise BTC ciddi bir gerileme yaşadı.

Elon Musk’ın Eleştirdiği Bitcoin Tesisi, Değişiyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın bu konudaki yanıtına ise spesifik bir Bitcoin madencilik tesisini örnek göstererek yanıt veren Musk, dolaylı yoldan bu tesisin değişimine yol açmış olabilir. Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, Elon Musk’ın da hedef gösterdiği Greenidge Generation Holdings büyük bir değişime hazırlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fosil yakıt tabanlı Bitcoin madencilik tesisi, bugün yaptığı açıklamada 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren tamamen karbon dışı yakıtlarla ve enerji ile Bitcoin madenciliği yapacağını vurguladı. Şirket aslında daha önce kömür tabanlı enerji ile Bitcoin madenciliği yaparken 2017 yılında bunu doğalgaz olarak güncelledi.

Greenidge, Karbon Emisyonunu Azaltacak

Greenidge bu girişim kapsamında karbon dengelenmesi yapacağını ve karbon emisyonunu azaltmak için elinden gelen her şeyi hayata geçireceğini ifade etti. Elon Musk’ın tek bir örnek olarak ortaya koyduğu bu Bitcoin madencilik tesisi attığı yeni adım ile aslında Musk’ı zor duruma düşürmüş olabilir.

Bitcoin’in enerji modelini eleştirdikten sonra favori kripto para birimi DOGE bazında değişiklik yapmak için çalışmalara başladığını da belirten Musk, piyasadaki düşüşten sorumlu tutuldu ve çok fazla eleştiri aldı. Musk’ın bu imajını özellikle son gelişmelerden sonra nasıl düzelteceği ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar