X


Elon Musk, Vitalik Buterin’in Dogecoin’den Korktuğuna İnanıyor

Elon Musk, Ethereum yaratıcısı hakkında ilginç ifadelerde bulundu.
20:15
24 Mayıs 2021

Başarılı iş insanı Elon Musk, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in popüler kripto para Dogecoin’den korktuğunu iddia etti. Musk’ın bu söylemi Buterin’in blok zinciri ölçeklenebilirliği konusundaki eleştirilerinin ardından geldi.

Elon Musk Yine Rahat Durmadı

Tesla CEO’su Elon Musk, Ethereum yaratıcısı Vitalin Buterin hakkında ilginç ifadeler kullandı. Musk, Buterin’in Dogecoin’den (DOGE) korktuğunu Twitter üzerinden dile getirdi. Musk’ın tweet’i, Vitalik Buterin’in blok zinciri ölçeklenebilirliği konusundaki eleştirilerinin arkasından geldi. Buterin, özellikle merkezsizlik ve ölçeklenebilirlik konularında değinirken bu konularda eleştirilerde bulundu. Ethereum yaratıcısının yorumlarının akabinde Elon Musk yine şakayla karışık ilginç ifadelerde bulundu. Musk, DOGE’nin blok boyutunu yaklaşık olarak %900 artırırsa lider blok zinciri konumunda geleceğini iddia etmişti: “En iyi ihtimalle, DOGE blok süresini 10 kat hızlandırır, blok boyutu 10 kat artırır ve ücreti 100 kat düşüşürse lider konuma gelir. Bu durumda herkes teslim olmak zorunda kalacak.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Buterin, Elon Musk’ın dikkatinin yalnızca ölçeklenebilirlik konusunda olduğunu ve bir blok zinciri asıl yapan şeylere odaklanmadığından bahsetti. Musk’ın attığı tweet’i yorum yağmuruna tutulurken DOGE destekçileri milyarder isme sevgi gösterisinde bulundu.

Bomba İddia

Dogecoin hakkında son günlerde konuşulan dev bir iddia bulunuyor. Bu iddiaya göre Tesla, popüler kripto para Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşünüyor. Bu söylem şu an için yalnızca bir söylenti olarak bilinse de Elon Musk’ın önümüzdeki dönemde neler yapabileceği artık kestirilemiyor. Bunun yanı sıra Musk’ın DOGE fiyatı hakkında 1 dolar imasında bulunması kafaları karıştırıyor. Dogecoin (DOGE), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.32 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar