X

Elon Musk ve Michael Saylor’un Kripto Paralara Etkisi! Detaylı Analiz ve Öngörüler!

Bitcoin için en etkili isimlerin başında kim geliyor? Elbette Saylor ve Musk, peki bu iki isim piyasaları bu yıl nasıl etkiledi?
20:35
26 Temmuz 2021

Bu yıl kripto para piyasalarının etkileyen en önemli iki isim kimdir diye soracak olsak şüphesiz herkes Elon Musk ve Michael Saylor diyecektir. The TIE ve eToro USA tarafından yapılan piyasa analizi bu etkinin boyutunu detaylarıyla gözler önüne seriyor.

Kripto Para Piyasalarının En Etkili İsimleri

Elon Musk ve Michael Saylor, ikinci çeyrekte kripto para piyasalarını son derece etkiledi. Özellikle kripto varlıkların ana akım tarafından daha fazla konuşulmasının önemli sebeplerinden biri de bu iki isimdir. The TIE ve eToro USA’nın duygu odaklı analizi Elon Musk ve Saylor’un piyasaları ne denli etkilediğini analiz etti.

Sonuçlar, eToro ABD’nin “Etkinin Gerçek Değeri” başlıklı üç aylık raporunda sunuldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk

Yatırımcı duyarlılığını en fazla etkileyen isim Elon Musk, son analiz bunu da doğrulamış oldu. Genellikle yatırımcıların kriptoya yönelimini tetikleyen Elon Musk paylaşımları kimi zaman düşüşleri de tetikledi.

Örneğin 16 Mayıs tarihinde madenciliğin merkezileşmesiyle alakalı yaptığı paylaşım Bitcoin (BTC) fiyatının 24 saat içinde %7 düşmesine sebep oldu. Bu paylaşımdan birkaç gün önce 12 Mayıs tarihinde fosil yakıt konulu paylaşımlarla Elon Musk Bitcoin (BTC) fiyatı için %9 düşüşü tetikledi. Bitcoin fiyatının düşmesine sebep olan son paylaşım ise 20 Mayıs tarihinde geldi. Bazı ülkelerin enerji tüketimi ile Bitcoin madencilerinin harcadığı enerjiyi kıyaslayan Musk, fiyatta %11 düşüş yaşanmasına sebep oldu.

Tesla’nın çevresel kaygılar sebebiyle Bitcoin’i terk etmesi ise tam bir facia oldu. Piyasadaki hacmin büyük bir düşüş yaşamasına sebep olan bu paylaşımlar bugüne değin devam eden büyük bir düşüşü tetikledi.

Ancak Elon Musk geçtiğimiz hafta katıldığı programda tüm bu sözlerini geri aldı. Bitcoin madencilerinin +50% yenilebilir enerjiye geçtiğini düşünen Elon Musk, yakın zamanda yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayacaklarını ilan etti. Nihayet günler sonra +25% yükselen Bitcoin fiyatı 39.600 dolara kadar çıktı.

Elon Musk’ın artık Bitcoin’e saldırmayı bıraktığı ve geçtiğimiz haftadan sonra kripto paralarla ilgili sadece olumlu paylaşımlar yapması bekleniyor.

Michael Saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un yaptığı paylaşımlar fiyatın sürekli olarak yükselmesini hedefliyordu. Bitcoin (BTC)’in ikinci çeyrekte en zor günlerinde Saylor hep güçlü bir savunucu olarak karşımıza çıktı. Fiyatı sürekli olarak düşmeye devam ettiği günlerde açıkladığı Bitcoin (BTC) alımları son derece önem arz ediyor.

eToro USA

“Saylor tarafından yapılan paylaşımlar Bitcoin’in 11.000 dolardan 60.000 dolara yolculuğu devam ederken hiç hız kesmedi. Sürekli olarak Bitcoin için pozitif tanıtım yapan Saylor, fiyatı hiçbir zaman baltalamadı”.

Elbette Musk kadar etkili olamayan Saylor fiyatta büyük hareketlere sebep olamadı. İnsanlığın en büyük başarısı olarak Bitcoin’i gören Saylor, şirketini büyük riske sokarak tahvil satışıyla BTC almaya devam etti. Son bir yılda 111.000 Bitcoin (BTC) biriktiren MicroStraregy her zaman piyasa yapıcı oldu. eToro USA sürecin aynı şekilde devam edeceğine ve Saylor’un Bitcoin’i sert bir biçimde destekleyeceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar