X


Elon Musk, En Büyük Dogecoin (DOGE) Balinası İddiasını Doğruladı: Bu DOGE İçin Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk yeni bir DOGE iddiasına katıldı.
20:16
16 Şubat 2021

Dünyanın en zengin insanı olmanın yanı sıra sosyal medyada da ciddi bir kitleye hitap eden Elon Musk, yine bir Dogecoin (DOGE) açıklamasında bulundu. Favori kripto para biriminin DOGE olduğunu kısa süre önce açıklayan Musk, daha sonra ise fiyatta düşüşü tetikleyecek bir açıklamada bulundu.

DOGE Fiyatının Yükselişi Durdu

DOGE fiyatının Elon Musk’ın yarattığı çılgınlık ile 0,090 dolara kadar çıkması da düşüşün hız kazanmasında etkili olmuş olabilir. Musk, kısa süre önce bütün DOGE balinalarına ellerindeki DOGE’leri satması durumunda hepsine dolar ile ödeme yapacağını belirtmişti.

Milyarder girişimci, DOGE’un balinaların elinden kurtarılması ve bireysel yatırımcıların çoğunlukta olması gerektiğini düşünüyor. Bu da aslında Musk’ın balinaların fiyatı maniple ettiğini düşündüğüne işaret etmekte. Tesla CEO’su şimdi ise en büyük Bitcoin balinasının kim olabileceğine dair bir iddiayı doğruladı ve Robinhood’un en büyük balina olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

En Büyük DOGE Balinası Robinhood mu?

Twitter’da “Itsallrisky” isimli kullanıcı tarafından paylaşılan gönderide, zirvedeki DOGE cüzdan adresinin Robinhood alım satım uygulamasına ait olduğu belirtiliyor. Kullanıcı bunun devamında ise en büyük DOGE balinasının Robinhood olması durumunda DOGE fiyatının “aya gidebileceğini” ifade etti. Yine de bu bilginin henüz doğrulanmadığı söylenebilir.

Elon Musk ise buna yanıt vererek durumun böyle olabileceğine dair bir cevap paylaştı. Elon Musk’ın en büyük DOGE balinasının Robinhood olduğunu düşünmesi tam olarak ne anlama geliyor ve bunun gerçek olması fiyatı nasıl etkiler?

Robinhood, ABD’de hizmet veren ve komisyonsuz hisse ve kripto para alım satımı yapılmasını sağlayan bir uygulama. En büyük DOGE cüzdanının Robinhood’a ait olması ise aslında bunun bireysel yatırımcıların kontrolünde olduğunu gösteriyor. Robinhood, kullanıcıların kripto paralarını kendi cüzdanlarında koruyor.

Elon Musk’ın Son DOGE Açıklaması Fiyata Etki Etmedi

Elon Musk da en büyük Bitcoin balinasının Robinhood yani teknik olarak bireysel yatırımcılar olması durumunda ise fiyatın ciddi yükseliş yaşayabileceği iddiasını resmen doğruladı. DOGE fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,055 dolardan işlem görüyor.

DOGE, son 24 saat içerisinde %6,5, son 7 gün içerisinde ise %29 düşüş yaşayarak aslında zor bir durumda olduğunu ortaya koydu. Elon Musk’ın desteği ise artık yeterli gelmiyor olabilir. Buradan sonra beklenecek tek şey ise DOGE ekibinden gelecek bir müjde veya piyasa dinamiklerinin yön değiştirmesi gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar