X

Efsanevi Analist: Bitcoin (BTC) İçin Korkmaya Gerek Yok!

Peter Brandt Bitcoin (BTC) konusunda düşüşün çok derin olmayacağını ifade etti.
12:00
25 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Peter Brandt sadece Bitcoin (BTC) ve kripto paralar konusunda değil, aynı zamanda geleneksel finans piyasaları konusunda da uzmanlaşmış bir isim.

Bitcoin’in 2017 yılı yükselişini ve 2018 yılındaki düşüşünü nokta atışı tahmin eden Brandt, birçok kişinin aksi yönde bir BTC tahmini belirtti. Çin’in bugüne denk gelen yeni yıl tarihi birçok yatırımcının ve analistin Bitcoin‘de düşüş geleceğini belirtmesine neden olmuştu.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in de bu yönde tahmin yaptığı biliniyor. BTC 9.000 dolardan 8.200 dolara kadar gerilese de, bunun tamamen Çin yeni yılından kaynaklandığını söylemek mümkün değil. Peter Brandt ise önümüzdeki aylara yönelik yaptığı tahmininde Bitcoin için korkulacak hiçbir şey olmadığını dile getirdi.

Bitcoin Fiyatı Tutunacak!

Brandt yayınladığı güncel tweet’inde şu an bir fiyat düzeltmesi yaşansa da Bitcoin’in tutunma gücüne sahip olduğunu açıkladı. BTC’nin tutunacağına dair 4 önemli sebep de sıralayan analist, 3 önemli teknik indikatörün ve 14 Ocak tarihinde test edilen destek seviyesinin koruma görevi göreceğini belirtti.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 8.300 dolar üstünden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar