reklamı kapat

eBay’den Kripto Para Açıklaması

E-ticaret devi eBay, kripto paraların ödeme stratejilerinin bir parçası olmadığını açıkladı.
09:00
16 Mayıs 2019

Dünyanın en prestijli Blockchain ve kripto para konferanslarından biri olan Consensus 2019 hızlı başlamış, etkinlikte yer alan eBay reklamları ise kripto para yatırımcılarının heyecanlanmasına neden olmuştu.

Hatta etkinlikte yer alan reklamların sosyal medya platformlarında konuşulmaya başlamasının kripto para piyasasındaki yükseliş dalgasını tetiklediğine dair bazı teoriler dahi ortaya atıldı.

eBay Yalanladı

180 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan e-ticaret eBay’in kripto paraları platformuna ödeme seçeceği olarak eklemesi şüphesiz piyasayı ciddi ölçüde etkileyebilirdi.

Ne yazık ki kripto para yatırımcılarının heyecanı fazla uzun sürmedi. eBay yetkilileri 15 Mayıs’ta bir açıklama yaparak Consensus 2019 etkinliğinde yer alan reklamların yanlış anlaşıldığını duyurdu.

Kripto paralar ödemeler stratejimizin bir parçası değil. eBay kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmeyecek.

Görünen o ki dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden eBay, Consensus 2019’daki “sanal para” vurgulu reklam afişleriyle platformunda satılan kripto para madenciliği kontratlarına atıfta bulunuyor.

TD Ameritrade

Kripto para piyasasındaki ani fiyat artışları birçok söylentiyi de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde yatırım şirketi TD Ameritrade’in Bitcoin ve Litecoin için spot alım satım işlemlerine başlayacağı iddia edilmişti. Tıpkı eBay örneğinde olduğu gibi bu söylenti de TD Ameritrade tarafından yalanlandı.

Her ne kadar eBay ve TD Ameritrade kripto paraları destekleyeceklerine ilişkin iddiaları yalanlasa da bu devrimsel teknolojiyi benimseyen şirketler de yok değil. Whole Foods Market, Barnes & Noble ve Bed Bath & Beyond gibi şirketler dünyanın en büyük Blockchain ve kripto para konferanslarından biri olarak gösterilen Consensus 2019’un ilk gününde kripto para ödemelerini destekleyeceklerini açıkladılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun