X


Dünyanın En Ünlü Futbolcusu İlk Dijital Kupayı Kazandı!

Ronaldo'nun UEFA EURO 2020 serisinin sadece dört maçında görev alabilmiş olmasına rağmen, futbolcu beş gol ve bir asist gibi etkili bir performans ile zirvede yer aldı.
17:11
12 Temmuz 2021

Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, Alipay’in UEFA EURO 2020 gol kralı sıralamasında en üst sırada yer aldı. Tarihte ilk kez, kazananlar ayrıca bir blockchain üzerinde verilen dijital bir kupa alacaklar.

4 Maçta 5 Gol Kupayı Getirdi

Ronaldo’nun UEFA EURO 2020 serisinin sadece dört maçında görev alabilmiş olmasına rağmen, futbolcu beş gol ve bir asist gibi etkili bir performans ile zirvede yer aldı. Alipay’in en golcü sıralamasında Ronaldo’nun ardından Çek Cumhuriyeti’nden Patrik Schick ve Fransız Karim Benzema geliyor.

UEFA Avrupa Kupası en golcü ödülleri yeni bir şey olmasada, bu benzersiz kupalar mevcut kripto çağının bir amblemi olacaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Alipay’in En Golcü kupaları, bu alanda blockchain teknolojisini kullanan ilk platformdur. Yukarıda bahsedilen ilk üç futbolcunun puanlama kayıtları artık AntChain blockchain sistemine kalıcı olarak yerleştirilmiştir.

UEFA EURO 2020’nin son maçının ardından Ant Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Eric Jing, Cristiano Ronaldo’yu tebrik etti. Ayrıca AntChain ve UEFA arasındaki gelecekteki etkileşimler hakkında da yorum yaptı:

“Ronaldo gibi en iyi golcülerin harika gollerini kalıcı olarak korumak için blockchain teknolojisini kullanıyoruz. Taraftarların futbolun keyfini çıkarırken deneyimlerini iyileştiren yenilikçi dijital çözümleri keşfetmek için de UEFA ile çalışmaya devam edeceğiz”

UEFA İle Resmi Ortaklık

Hem AntChain hem de Alipay’den sorumlu olan AntGroup, kriptoyu ana akım kültürle birleştirmede büyük adımlar atmaya devam ediyor. Bu yılın haziran ayında, futbol endüstrisinde blockchain teknolojisinin kullanımını teşvik etmek için UEFA ve AntChain arasında bir sözleşme imzalandı. Bu, AntChain’in UEFA Euro 2020 resmi küresel blockchain ortağı olarak tanınmasına yol açtı.

Alipay tarafından tasarlanan kupalar, AntChain blockchain platformunda geliştirildi. AntGroup’un bir yan kuruluşu olan Alipay, dünyanın en iyi ödeme ve yaşam tarzı platformlarından biri olarak tanınmaktadır.

Alipay’in Avrupa’nın en çok rağbet gören spor etkinliklerinden birinde yer alması kripto para piyasasında büyük heyecan yarattı. Platform ayrıca kısa süre önce NFT satışı için bir uygulama içi özellik başlattı. Turnuva boyunca yaşanan önemli anlar, UEFA tarafından korunan dijital koleksiyonlara dönüştürülecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar