X


Dünyaca Ünlü Otel Zinciri Ödeme Olarak Bitcoin Kabul Edecek

Global konaklama şirketi Pavilions Hotels & Resorts, Asya genel müdürü son yaptığı açıklamada, müşterilerinin yarından itibaren konaklama rezervasyonu yapmak için kripto kullanmalarına izin verecek.
14:06
6 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Global konaklama şirketi Pavilions Hotels & Resorts, Asya genel müdürü son yaptığı açıklamada, müşterilerinin yarından itibaren konaklama rezervasyonu yapmak için kripto kullanmalarına izin verecek.

Kripto Paralar Sonsuza Kadar Var Olacaklar

Scot Toon, Pavilions’ın İngiliz ödeme hizmetleri sağlayıcısı Coindirect ile yaptıkları anlaşma neticesinde, konuklarının Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere 40’tan fazla kripto para biriminde ödeme yapmalarına olanak sağladıklarını duyurdu. Ayrıca Tayland’ın tatil beldesi Phuket’teki ve Japon kasabası Niseko’daki mülklerinin satın alınması için de kripto paralar ile ödeme kabul edeceklerini bildirdi. Merkezi Tayland’da bulunan konaklama şirketi, gelecekte tatil yerlerinde diğer mal ve hizmetleri satın almak için kripto para ile ödeme fırsatlarını genişletmeyi umuyor.

Scot Toon yapmış olduğu açıklamaya ek olarak: “Kripto paralar, Pavilions’ın sonsuza kadar var olacağını gördüğü bir şey. Yakın zamanda ortadan kalkmayacak ve insanlar son birkaç yılda onu giderek daha fazla benimsiyorlar. İnsanlar perakende sektöründe kripto paraları yeterince üstleniyor, bu yüzden seyahat alanında bu görevi üstlenmek bizim için mantıklıydı.” diye ekledi.

Kripto para fiyatlarının ani fiyat değişimlerine açık olması genellikle benimsenmesini engelleyen bir endişe olarak gündeme geliyor, ancak Toon fiziki para birimlerinin de fiyat dalgalanmalarına karşı bağışık olmadığını ve sadece uluslararası ticaretin bir parçası olduğunu söyledi. Coindirect ile olan ortaklığı sayesinde Pavillions, hesaplarında kripto para tutabilir veya onu istediği zaman fiziki paraya çevirebilir.

Gelecekte Birçok Şirket Kripto Ödemeleri Kabul Edecek

 “Giderek daha fazla insanın iş için kripto para birimini benimsediğini görebilmek benim açımdan gerçekten heyecan verici” dedi. “Kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak benimseyen seyahat şirketlerinin giderek daha fazla talep gördüğünü tüm gerçekliği ile göreceksiniz.”

Bitcoin ile ödemeler en çok da turistlik yerlerde yapılıyor. Sultanahmet’teki birçok otel Bitcoin kabul ediyor. Bunlardan biri olan Türk Art Otel’in yöneticileri, “Gelen müşterilerden oda fiyatını Bitcoin olarak alıyoruz, faturasını da kesiyoruz” diyerek turizmcilerin bu konuya ilgisini anlatıyor. Dünya bu yeni teknolojiye ayak uydurmaya çalışırken her konuda olduğu gibi çağa ayak uyduramayan işletmeler yok olmaya mahkum olacaklar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Burak
    12 ay önce

    Altın almak yerine, binance ve paritexte btc kenara attım.

    27