X


Doubleline Capital’in CEO’sundan Dikkat Çeken Bitcoin Yorumu: Piyasalar Adına 2022 Yılı Beklentileri Ne Yönde?

Doubleline Capital'in CEO'su, yakın zamanlı bir röportajında finansal piyasalar adına 2022 yılı beklentilerini açıklarken, Bitcoin'in son derece spekülatif bir varlık olduğunu dile getirdi.
10:00
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yatırım yönetimi şirketi Doubleline Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach, 2022’nin finansal piyasalar adına durgun bir yıl olabileceğini ifade ederken, Bitcoin‘in de son derece spekülatif bir varlık olduğunu dile getirdi.

Gundlach, İlerleyen Aylarda Piyasalarda Durgunluk Bekliyor

Jeff Gundlach, Yahoo Finance ile yaptığı yakın zamanlı röportajında yılın ilerleyen bölümlerinde piyasalarda bir durgunluk olabileceğine yönelik beklentilerini dile getirdi. FED yetkililerinin mevcut enflasyonist ortamda düşük faiz oranları ile devam edeceklerini düşünmediğini söyleyen Gundlach, kademeli olarak dört ayrı faiz artışının olabileceğini belirtti.

Pazartesi günü, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Federal Rezerv’in bu yıl dört defadan fazla faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalabileceğini söyledi. Bu ayın başlarında ise Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda bir finans profesörü enflasyon konusunda uyardı ve Fed’in faizleri “piyasanın beklediğinden çok daha fazla” artıracağını iddia etti.

Doubleline Capital’in CEO’sundan “Bitcoin” Yorumu

Lider kripto para biriminin spekülatörler için olduğunu ifade eden Gundlach, BTC’nin son fiyat hareketlerine atıfta bulunarak şu sözleri kaydetti:

“Şu anda Bitcoin ile ilgili tavsiyem şudur ki, belki de onu 25.000 dolardan satın almalısınız.”

Gundlach, kişisel olarak Bitcoin gibi spekülatif yatırım araçlarından çok tahvilleri benimsediğini ve lider kripto para birimi Bitcoin’in momentum yatırımcıları için uygun olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar