DOGE’nin Sıkı Rakibi Shiba Inu (SHIB) Yükselişe Devam Edecek Mi?

Fiyat artışıyla gündeme oturan Dogecoin'in (DOGE) dişli rakibi Shiba Inu'de (SHIB) yükseliş trendi devam edecek mi? İşte ayrıntılar!
01:10
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında daha durağan geçen bir zaman diliminin ardından Dogecoin’de (DOGE) yaşanan yükseliş ivmesi diğer token’lara da yansıdı. DOGE ile kıyasıya rekabeti devam eden Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz hafta içerisinde yaklaşık %22 oranına ulaşan değer kazandı. Yükseliş ivmesi devam edecek mi?

Shiba Inu Fiyat Analizi

Shiba Inu, son birkaç gün içinde çoğu meme token’da görülen benzer bir eğilimi takip ediyor. Meme token’lar bu yıl yaşanan ayı piyasasıyla başa çıkmakta oldukça zorlanmıştı. Ancak geçen gün görülen kayda değer fiyat artışları bazı kayıpların telafi edilmesine neden oldu. Son 24 saat içerisinde SHIB, 0.0000107 ile 0.00001270 dolar arasında işlem gördü. SHIB’nin işlem hacimleri bu süre zarfında önemli ölçüde artarak 1,4 milyar dolara ulaştı. Daha geniş pazardaki yükseliş hissi, SHIB’in fiyatını yükselten bir yatırımcı akınına tanık olabilir.

“SHIB’de Yükseliş Devam Edebilir”

Bununla birlikte popüler kripto para birimi olan SHIB yaşadığı ralliyi devam ettirebilirse, direnç bölgesini 0.00002 dolar seviyesinde test edebilir. Meme token topluluğu SHIB’ı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından mevcut konumda aktif olarak satın alıyor. Bir FOMC rallisinin ortasında bu yükseliş hissi devam ederse, SHIB önümüzdeki günlerde çift haneli kazançlar kaydetmeye devam edebilir.

Ayrıca Shiba Inu ne aşırı alım ne de aşırı satım bölgesini ifade eden 54’lük bir göreceli güç endeksi’ne (RSI) sahip. Son 24 saat içerisinde elde edilen kayda değer kazanımlar, satın alma baskısını çok fazla etkilemedi ve bu da mevcut boğa koşusunun devam etme şansını arttırabilir. Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) son ATH’sini ve Terra’nın çöküşünü tahmin eden analistlerden biri olan Gigantic rebirth Twitter üzerinden 188.000 takipçisine, DOGE/SHIB paritesi tersine döndükçe SHIB’in fiyatının daha da yükseleceğini ileri sürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar