Reklam

Dogecoin’e Büyük Müjde Geldi! İşte Analistlerin Temmuz Hedefi!

Makroekonomik şartlar nedeniyle büyük kayıplar yaşayan kripto para piyasasında gergin bekleyiş sürüyor. DOGE yatırımcısın gözü ise yeni gelişmeler ve Elon Musk'ta. 
17:00
4 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Makroekonomik şartlar nedeniyle büyük kayıplar yaşayan kripto para piyasasında gergin bekleyiş sürüyor. DOGE yatırımcısın gözü ise yeni gelişmeler ve Elon Musk’ta.

Uber Eats ve Door Dash’ten DOGE Hamlesi

Dogecoin (DOGE), Haziran ayının ikinci ve üçüncü haftasında toparlanmayı başardı ancak DOGE yine satış baskısı ile karşı karşıya. Sonuç olarak, DOGE küçük bir düzeltme sürecinden geçiyor, Analistlere göre, Door Dash ve Uber Eats’in DOGE ile ödemeleri kabul etmesi orta vadede önemli bir fakör. BitPay, kullanıcıların Dogecoin ve Shiba Inu hediye kartlarını kullanarak en popüler yemek dağıtım hizmetlerinden Door Dash ve Uber Eats üzerinden siparişleri için ödeme yapabileceklerini duyurdu. Bu gelişme, fiyatı henüz etkilememiş olsa da, meme coin’lerin temellerine değer katacak ve etkisinin sonraki boğa koşularına yansıması muhtemel.

Dogecoin fiyatı, Haziran ayının son haftasında kritik direnç seviyesinin altında düştükten sonta toparlanmaya başladı. DOGE, an itibariyle 0.066 doalrdan işlem görüyor. FXStreet analistlerine göre, bu toparlanma, DOGE’nin yeniden ivme kaznabileceğini ve 0.082 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Bu, DOGE fiyatında toplamda, %26’lık bir yükseliş anlamına geliyor. Ancak Bitcoin fiyatında benzer bir yükseliş hareketinin desteği olmadan pek olası değil. Analistlere göre, ABD’de bağımsızlık günü olan 4 Temmuz’da  genellikle düşük hacim olduğu için piyasa bugün durgun bir fiyat hareketi sergileyebilir. Öte yandan, Dogecoin fiyatı istenilen seviyeye yükselmezse ve 0.048 dolarlık destek seviyesinin altında haftalık bir mum üretirse, fiyat e 0.041 dolara gerileyebilir.

DOGE, Temmuz’da Bu Seviyeye Ulaşabilir

Invezz analistlerinden Mirko Thravski’ye göre DOGE, Temmuz  ayında ivme kazanabilir.  Tüm zamanların en yüksek seviyesine baktığımızda Dogecoin (DOGE), 0,731578 dolar ile 8 Mayıs 2021’de ATH’sine ulaştı. Bir önceki ay boyunca gösterdiği performansa bakıldığında, Dogecoin (DOGE), 5 Mayıs’ta 0.137 dolar ile en yüksek değerine sahipti. En düşük seviyesi ise 12 Mayıs’ta 0,07248 dolardı. Bu, %47’lik düşüş anlamına geliyor.

Analiste göre, teknik veriler ve ekosistemdeki takvime baktığımızda DOGE’nin Temmuz sonunda 0,1 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz. Uzmanlara göre, Bitcoin ve altcoin’lerin yeniden ivme kazanması için makroekonomik şartların değişmesi gerekiyor. Özellikle yüksek enflasyon ve Fed’in faiz artırımları en büyük engel olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar