Dogecoin ve Shiba Inu’da Durumlar Değişiyor: Bu Tahminler Yatırımcıları Korkutabilir!

Tüm piyasada yükselişler devam ederken bazı teknik analistler Dogecoin ve Shiba Inu ile ilgili iç açıcı tahminlerde bulunmuyor.
08:39
14 Ağustos 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in (BTC) dün gece 47.800 dolara ulaşması ile kripto para piyasasında yukarı yönlü hareketlerin hız kesmeden devam ettiğini dile getirebiliriz. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) da her ne kadar yükseliş içinde bulunsalar da görünüşe göre sosyal medyadan eski desteği alamıyorlar.

Dogecoin’de Düşüş Sinyalleri

Analistlere göre Dogecoin şu anda önemli bir direnç noktasında bulunuyor ve bu direncin kırılamamasının %19 gibi ciddi bir düzeltmeye yol açabileceğini düşünülüyor. Çünkü oluşan grafik göstergeleri DOGE için düşüş sinyali veriyor. Dolayısıyla her ne kadar 20 Temmuz’daki düşüşünden bu yana yaklaşık %80 değer kazanmış olsa da şaka coin yatırımcılarının dikkatli olması gerektiği ifade ediliyor.

Grafikleri değerlendiren analistlere göre Dogecoin’de oluşan desenler 50 günlük Basit Hareketli Ortalama’ya (SMA) denk gelen 0,22 dolara kadar geri çekilmenin yaşanabileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak her ne kadar Göreceli Güç Endeksi (RSI) DOGE’nin bir süre daha yükseliş yaşayacağını gösterse de Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) de piyasa hacmi bakımından en büyük 7. coin için düşüş sinyali veriyor.

Bu noktada Dogecoin’in yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,28 dolardan işlem gördüğünü ve son 24 saatte %7 değer kazandığını da belirtmek gerekiyor.

Shiba Inu Stabil Kalabilir

Dogecoin’in aksine grafikleri değerlendiren analistler Shiba Inu fiyatının bir süre yatay seyredebileceğini ifade ediyor. Ancak önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkılması SHIB’in kendi rallisini başlatmasını da sağlayabilir.

Analistlerin açıklamalarına göre piyasa hacmi bakımından 40. sırada yer alan SHIB’de 4 saatlik grafikte, bir yükseliş öncesinde geri çekilme sinyali veren göstergeler oluştu. Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre bir sonraki ralli öncesinde Shiba Inu yatay seyredebilir ya da bir miktar geri çekilebilir.

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda Shiba Inu’nun önündeki en büyük engel 0.00000819 dolar seviyesinde bulunan güçlü direnç. Eğer SHIB ilgide ve satın alma baskısında bir artış yaşarsa %16 ‘lık bir yükseliş başlatabilir.

Bunlara ek olarak Shiba Inu yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,000080 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %3,6 artış ile ilerliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar