Dogecoin (DOGE) 2022 Tahminleri! DOGE Neden Yükseliyor?

Dogecoin (DOGE) 2022 yılında kaç dolara ulaşacak. Mevcut fiyat yatırımcılara alım fırsatı mı sunuyor?
20:55
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Artık 2021 yılını geride bırakıyoruz, birçok altcoin 12 ay içinde ciddi fiyatlamalar yaptı. Peki Dogecoin (DOGE) 2022 yılında kaç dolara ulaşacak? Bu yılında başında 0,005 dolar civarında olan fiyat 0,70 dolara kadar yükseldi. Erken dönemde Dogecoin alan yatırımcılar halen kazançlı fakat Mayıs ayındaki FOMO’ya kapılanlar için aynı şeyi söyleyemiyoruz.

Dogecoin (DOGE) Neden Yükseliyor?

Bugün 0,15 dolardan 0,21 seviyesine kadar %40’a yakın yükselen fiyatın sorumlusu elbette Elon Musk, eğer Dogecoin çift haneli hareketler yapıyorsa büyük ihtimalle Elon Musk paylaşım yapmıştır. Muzip milyarderimiz bugün bombayı patlattı ve Tesla markalı bazı ürünlerde ödeme için Dogecoin (DOGE) kullanımının önünü açacaklarını duyurdu. Şimdilik araç satışlarında Dogecoin kullanımı olmayacak ancak Elon Musk daha önce Bitcoin ile ödeme kabul etmiş biri olarak bu ihtimalden uzak görünmüyor.

Tesla internet sitesi üzerinden birçok ürün satışı yapıyor. Düdükten tutun, rozete kadar oldukça farklı ürünleri Tesla markalı olarak satışa sundular. Oyuncak arabalar, araç şarj gereçleri, pijama takımı ve ceket gibi ürünler halen internet sitesi üzerinden alınabiliyor. Elon Musk büyük ihtimalle Dogecoin fiyat volatilitesinin markasını en az etkileyecek ürün seçeneklerinde pilot uygulama olarak Dogecoin ödeme seçeneğini sunacak. Dogecoin’in oldukça geniş bir topluğu var ve insanlar sadece DOGE ile ödeme yapabildiği için çılgınlar gibi Tesla marka ürünlerden alabilir.

Dogecoin (DOGE) 2022 Tahminleri

Fiyat bugün Elon Musk tarafından yapılan duyuru sebebiyle halen %19 yukarıda ve yazı hazırlandığı sırada DOGE 0,19 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Öncelikle kısa vadede fiyatın 0,19 dolarlık desteği koruması gerekiyor. En azından 2022 yılının ilk çeyreğinde ciddi bir fiyatlama yapabilmesi için bu bölgeyi kaybetmemelidir.

Asıl önemli olan 2022 rallisini nerede yakalayacağınızdır. Momentumun hız kazanacağı bölge 0,2345 dolar seviyeleri olacak. Bu bölgeden daha fazla yatırımcının giriş yapmasını bekleyebiliriz. Sonraki durak yeni ATH testi için 0,33 dolar direnci olacak, eğer bu bölge hacimli şekilde kırıldıysa artık ralli başlıyor diyebiliriz. Güçlü direnç bölgesi olan 0,5065 dolar seviyeleri ise yeni ATH öncesi son durak olacak gibi görünüyor. Son direnci aşan fiyat 2022 yılının yeni zirvesine giden yolu da açmış olacak. Buradan öncelikle 0,70 ile 0,85 dolar arasında bir bölgeye yolculuk başlayacaktır. Eğer 0,70 dolar üzerinde tutunabilen bir Dogecoin ile karşılaşırsak o günkü toplam market değerine göre Dogecoin piyasa değerini katlar.

Olumsuz senaryoda ise fiyat başına bir sıfır daha alıp aylarca bu şekilde kalabilir. Eğer böyle bir durum olursa büyük ihtimalle Bitcoin’de 28.000 dolar ve altını test ediyor olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar