X


DOGE Yorumları: Dogecoin Fiyat Artışı ve Piyasa Değerindeki Büyüme

Dogecoin fiyatındaki artışla birlikte piyasa değerinde de büyüme yaşandı ve DOGE piyasa değeri 32 trilyon doların üzerine yükseldi.
10:30
16 Nisan 2021

Şaka amaçlı bir kripto para birimi olan Dogecoin’in (DOGE) piyasa değeri, bu hafta yüzde 300’ün üzerinde yükseldikten sonra dünyanın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi olan Southwest Airlines’ınkine sahip konuma geldi.

Dogecoin Fiyatı

Dogecoin (DOGE), 2021 yılında adından sıkça bahsettiren kripto para birimleri arasında yer alıyor.

13 Nisan’da bir yükseliş grafiği başlatan DOGE, dün büyük bir atak yaparak fiyatını kısa sürede 0,13 dolardan 0,29 dolara kadar çıkardı. Bu büyük yükselişin ardından beklendiği gibi Dogecoin fiyatı düşüşe geçti ve fiyat  0,22 dolar seviyesine kadar geriledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistler yatırımcıları, bu büyük yükselişin sonucunda aynı şekilde büyük bir düşüş olacağı konusunda uyarıyor.

DOGE Piyasa Değeri

Fiyattaki artışla birlikte DOGE’nin piyasa değeri de artı ve Dogecoin piyasa hacmi bakımından en büyük 8. kripto para konumuna yükseldi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 32,1 trilyon dolar bandında bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre bu yükseliş DOGE’nin dünyanın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi olan Southwest Airlines’ınkine eşit konuma gelmesine de sebep oldu.

Ancak yine hatırlatmakta fayda var: Dogecoin, şaka amaçlı piyasaya sürülen ve aslında değerlenmesi beklenmeyen bir kripto para birimiydi. Bu sebeple büyük yükselişlerin ardından büyük düşüşler yaşanıyor. Dolayısıyla yatırımcıların DOGE konusunda çok temkinli davranmasında yarar olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar