Dikkat Bu Altcoin’de Staking Çılgınlığı Yaşanıyor! Ralli Kaçınılmaz!

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken, önde gelen altcoin projeleri yakımlar, güncellemeler ve staking yoluyla fiyata ivme kazandırmayı hedefliyor. 
19:00
11 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken, önde gelen altcoin projeleri yakımlar, güncellemeler ve staking yoluyla fiyata ivme kazandırmayı hedefliyor.

Terra Classic (LUNC): 3 Günde 6 Milyar Token Stake Edildi!

Güncel verilere göre, Terra Classic’de (LUNC)  stake edilen token sayısı 534,29 milyara ulaştı. Üç gün önce bu rakam, 528 milyar idi. Veriler, son 72 saat içinde LUNC sahiplerinin toplam 6 milyar token stake ettiğini gösteriyor. Toplam LUNC arzı, 6.9 trilyon. Staking girişimi, toplam arzı azaltmayı hedefliyor. 534,29 milyar token, şu anda LUNC’in toplam arzının %8,9’unu temsil ediyor. LUNC yatırımcıları, beklendiği gibi projeden vazgeçmek istemiyor. Topluluk, LUNC fiyatının yeni zirvelere ulaşması için  önemli adımlar atmaya devam ediyor. LUNC stake etme, yatırımcıların LUNC fiyatını yükseltmek için başvurdukları tek yol değil. Yatırımcılar ayrıca, milyonlarca token yakıyor.  Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla token yaktı.

Terra topluluğu, tüm zincir üstü LUNC işlemlerinde %1.2 vergi yakma uygulamasına yönelik bir teklif lehinde oy kullandı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Cross Margin’de ödünç alınabilir varlık olarak Terra Classic (LUNC) eklediğini duyurdu. Binance, daha önce yaptığı açıklamada Terra Classic’in %1.2’lik vergi yakım teklifini destekleyeceğini açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre, LUNC para yatırma ve çekme işlemlerine %1,2’lik LUNC yakımı uygulanacak. Ancak spot ve marjin ticaret için yakım uygulanmayacak. Binance‘ın dün açıkladığı desteğinin ardından kripto para borsaları Huobi Global ve BTCEX, bugün yaptıkları duyuruda Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceklerini açıkladı.

Yakımlar ve Staking, İşe Yarıyor!

LUNC fiyatı, topluluğun yakım ve stake etme faaliyetleri sayesinde ivme kazandı. LUNC, son bir haftada %180 arttı. Ralli, LUNC fiyatını haftalık en düşük seviyesi olan 0,001524 dolardan 0,000447 dolara kadar yükseltti. Topluluk LUNC fiyatını 0,0005 doların üzerine çıkarmayı hedeflerken, günlük işlem hacmi de 2 milyar doların üzerine çıktı. Topluluk, mevcut ralli devam ederse, 0,01 dolarlık kısa vadeli hedefin bu ay mümkün olabileceğine inanıyor.

  Aslında, kripto para borsası KuCoin’de LUNC tokenlerinin bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi yalnızca Binance’den geldi. Analistlere göre, LUNC rallisinin devam edebilmesi için Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) büyük bir çöküş meydana gelmemesi gerekiyor. Fed’in para politikası da bu süreçte büyük rol oynayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar