reklamı kapat

Dikkat: Bittrex Borsası 8 Kripto Parayı Delist Ediyor!

Bittrex kripto para borsası 8 kripto parayı delist edecek.
10:37
29 Haziran 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Bittrex, 28 Haziran tarihinde yaptığı bir resmi duyuru ile 8 adet kripto para birimi işlem çiftinin hem Bittrex.com hem de Bittrex International’dan kaldırılacağını belirtti.

Söz konusu kripto para birimleri 12 Temmuz tarihinden itibaren borsada kullanılamayacak. Bittrex tarafından yapılan duyuruda bunların Emercoin (EMC), Zclassic (ZCL), SolarCoin (SLR), WhiteCoin (XWC), Qwark (QWARK), Musicoin (MUSIC), Diamond (DMD) ve ArtByte (ABY) olduğu vurgulandı.


Aslında Bittrex son zamanlarda çok fazla kripto para delist etme ve buna benzer sorunlarla anıldı. Borsa geçtiğimiz aylarda New York’un finansal regülatörü NYDFS ile yaşadığı sıkıntılar sonrası birçok kripto para birimini ABD’li kullanıcıların kullanımına kapatmıştı. Borsa geçtiğimiz haftalarda aralarında Qtum gibi önemli projelerin de olduğu 32 kripto parayı ABD’li kullanıcılar için delist edeceğini açıkladı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bittrex’in NYDFS Sorunu Sürüyor

Borsa, New York’un finansal regülatörüne BitLicense için ilk başvuru yapanlardan birisi olsa da ne yazık ki bu yıl gelen haberde bunu elde etmeyi başaramamıştı. NYDFS ise konu hakkında yaptığı açıklamada borsanın KYC ve AML protokollerini yeterince uygulamadığını, birçok Kuzey Kore’li kullanıcının buradan alım satım yaptığını ve kullanıcıların ”Donald Duck” gibi sahte isimlerle bile hesap açabildiğini vurguladı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.