reklamı kapat

Dikkat! Bitcoin Fiyatı Düşebilir Mi?

Uzmanlar Bitcoin (BTC) fiyatı konusunda kullanıcıları uyarıyor.
20:00
8 Nisan 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasası son zamanlarda görkemli fiyat grafikleri oluşturuyor. Uzun bir süre boyunca ayı trendi etkisinde seyreden piyasa, nihayet kayda değer miktarda değer kazanmıştı. Fiyatını 5.000 doların üzerine ulaştırmayı başaran Bitcoin (BTC), yatırımcısının yüzünü güldürdü. Ancak uzmanlar belirli hususlarda kullanıcıları uyarıyor. Konu hakkında daha önceden siz kıymetli CoinTürk okurlarıyla paylaştığımız bu yazıyı da inceleyebilirsiniz.

Aşırı Satın Alma

Kripto paralarla ilgilenen uzmanlardan bazılarına göre piyasada son zamanlarda aşırı satın alma eylemi gerçekleşti. Bu tür durumlarda piyasada işlem gören varlıkların düzeltme hareketine gidecekleri düşünülebilir. Uzmanlara göre BTC fiyatında da düzeltme olabilir ve fiyat yeniden 3.800 dolar seviyesini görebilir.

Bloomberg gibi kaynaklar tarafından konu hakkında yayımlanan içeriklerde belirli göstergeler kanıt gösterilerek BTC fiyatına dair uyarılarda bulunulmuştu. Bu yazılarda geçmişe yönelik aşırı satın alma grafikleriyle mevcut tablolar arasında bir ilişki kuruluyor.

Bitcoin Hızlı Gitti

Bazı kripto para analistleri, lider kripto para Bitcoin’in son artış trendi esnasında fazla hızlı gittiğini düşünüyor. Ünlü piyasa izleme platformu TradingView üzerinden yorumlarını paylaşan TradingShot isimli analist, Bitcoin’in günlük relatif güç indeksine (RSI) dikkat çekiyor. Bu indeks’in son günlerde 83 değerine ulaştığını ifade eden analiste göre BTC fiyatında büyük bir düşüş yaşanabilir.

TradingShot’a göre Bitcoin’in RSI değeri ne zaman 83 değerinin üzerine çıksa, takip eden günlerde en az %30 oranında düşüş yaşanıyor. Bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda BTC fiyatı 3.800 doların altına gerileyebilir. Öte yandan piyasanın boğa trendine adım attığını ve artışın süreceğini iddia eden çok sayıda uzmanın varlığından da söz edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.