Dikkat! Binance ve Terra Classic (LUNC) Buluşuyor! Kritik Tarih Açıklandı!

 Terra Classic topluluğu, LUNC fiyatını yeni zirvelere taşımak için her yolu denemeye devam ediyor. Bu süreçte, 22 Eylül kritik önem teşkil ediyor. 
12:40
14 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Terra Classic topluluğu, LUNC fiyatını yeni zirvelere taşımak için her yolu denemeye devam ediyor. Bu süreçte, 22 Eylül kritik önem teşkil ediyor.

YouTube: Binance ve LUNC Topluluğu Buluşuyor!

Terra Classic topluluğu bugünlerde, birçok borsadan  %1,2 vergi/yakım destiği için onay almıştı. Son zamanlarda birçok müjdeyi duyurun LUNC Burn, dün bir tweet’te, YouTube’da Binance ekibiyle 22 Eylül’de ‘ İstediğini Sor’ etkinliği düzenleyceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, oturumda Binance’tan yöneticilerin yanı sıra, kripto para sektöründen de önemli kişilerin olacağı belirtildi. Oturum, Türkiye saatiyle 16.00’da başlayacak.  Oturumun ev sahipliğini YouTube kanalı Chjango Unchained yapacak. Ele alınması beklenen önemli konulardan bir tanesi  Binance IBC’yi Interchain’e açıp açmayacağı. IBC, Inter Blockchain Communication’ın kısaltmasıdır.

IBC, Cosmos tarafından bağımsız blok zincirlerinin veri veya değer aktarmasına izin vermek için oluşturulan bir protokoldür. Bir Cosmos zinciri olarak Terra Classic’in IBC kullandığını, ancak Mayıs ayında LUNC’nin fiyatını düşüren Terra USD (USTC) krizi sırasında devre dışı bıraktığından bahsetmekte fayda var; Bununla birlikte, topluluk üyesi Max Callisto, kaybedilen likiditeyi geri kazanmaya ve merkeziyetsiz finans (DeFi) etkinliğini canlandırmaya yardımcı olmak için Terra Classic zincirindeki protokolü yeniden etkinleştirmek için bir teklif hazırladı.

Oturumun Odak Noktası Ne Olacak?

Oturumun başlığı IBC ve LUNC olarak belirlenirken, LUNC Burn’ün tweet’inin altındaki yorumlar, topluluk üyelerinin, LUNC işlemlerinde %1,2 vergi oranı önerisinin uygulanması hakkında Binance ekibinin görüşleri ile ilgileneceğini gösteriyor. Özellikle, Terra Classic topluluk üyeleri, Binance’ın %1,2 vergi parametresi değişikliğini nasıl uygulamayı planladığı konusunda memnuniyetsizliklerini dile getirdiler. Gate.io gibi Binance de %1,2 vergi oranının yalnızca para yatırma ve çekme işlemlerine uygulanacağını, topluluğun da spot işlem faaliyetlerinin vergilendirilmesini istediğini açıkladı. Sonuç olarak Binance, uygulama planını gözden geçireceğini açıkladı.

LUNC %1,2 vergi oranı yakım önerisi, bu ay için önemli bir konu haline geldi. Uyguama,  LUNC fiyatındaki volatiliteyi artırırken Merge ve Vasil Hard Fork gibi olaylar gibi maşetlerde yerini aldı. Uygulamada, tüm zincir üstü LUNC işlemleri, LUNC arzını azaltmak %1.2’lik bir vergiye tabi olacaktır. Vergi parametresi değişikliğinin 20 Eylül’de yayınlanması bekleniyor. Binance’in hacme göre en büyük LUNC işem faaliyetine ev sahipliği yaptığından ve spot işem faaliyetlerine vergi oranının uygulanmasının topluluk için büyük bir kazanç olacağından bahsetmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar