Dikkat! 2023’ün Parlayan Yıldızı Bu 5 DeFi Projesinden Biri Olabilir!

Önde gelen beş DeFi projesinin amacı ne, yatırımcılarına neleri vaat ediyor? 2023 yılında bu DeFi projeleri kritik konumlara gelebilir!
00:05
4 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarında uzun süredir devam eden düşüşler ilerleyen dönemlerde yerini yükselişe bıraktığında, DeFi projelerine ikinci bir büyük yatırım dalgası yaşanabilir ve bu doğrultuda doğru projeyi destekleyen herkes için büyük fırsatlara yol açabilir. Ancak DeFi sektörü yüzlerce farklı protokolden oluşuyor ama hepsi sağlam temeller üzerine inşa edilmiş değil. İşte bazı güvenilir olarak gösterilen bazı DeFi projeleri!

AllianceBlock

AllianceBlock, yalnızca kripto ödünç almak, ödünç vermek ve stake etmek isteyenlere değil, aynı zamanda diğer DeFi projelerinin geliştiricilerine de hitap eden kapsamlı bir DeFi altyapı platformunun yaratıcısıdır. Proje DeFi ile bankaların sunduğu kredi, tahvil, tasarruf ve sermaye birikimi gibi geleneksel finansal araçlar arasında bir köprü olmayı hedefliyor. Ayrıca AllianceBlock projesindeki diğer ürünler arasında zincirden bağımsız bir köprü, bir DEX ve Fundrs adlı bir P2P finansman platformu bulunuyor.

Aave

Aave, kullanıcıların kripto para birimlerini ve gerçek dünya varlıklarını aracı olmadan ödünç vermeleri ve ödünç almaları için güvenli bir ortam sağlayarak, etrafındaki en yaygın DeFi platformlarından biri olarak ortaya çıktı. Aave’nin basit bir modeli var; borç verenler faiz kazansınlar, borç alanlar da kredilerine faiz ödesinler. Protokol başlangıçta Ethereum üzerine inşa edildi ve tüm ERC-20 token’larını destekliyor ve o zamandan beri Avalanche, Fantom ve Harmony gibi diğer blok zincirlerini desteklemek için genişledi. AAVE token, holder’ların kilit kararlara oy verdiği ve merkezi olmayan özerk bir organizasyon aracılığıyla topluluğu tarafından yönetilir.

Orbs

Orbs, birden fazla zincirde DeFi uygulamalarını hızlandırmaya odaklanan açık, merkezi olmayan bir blok zinciri altyapı katmanı olarak işlem yapmayı hedefliyor. Orbs, Ethereum gibi mevcut Layer-1 blok zincirleri ve Polygon gibi Layer-2 ağları ile birlikte çalışan DeFi için yeni yetenekler sağlayan merkezi olmayan bir platform olarak düşünülebilir.

Cake DeFi

Singapur merkezli Cake DeFi, yatırımcıların kripto para birimlerini yatırmalarını ve pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan stake etme, borç verme ve likidite madenciliği hizmetleriyle çekirdek bir DeFi platformu oluşturdu. Cake DeFi’nin en yeni ürünü, kendilerini kripto para piyasalarının geleneksel volatilitesinden korurken pasif ödüller kazanmak isteyen yatırımcılar için tek taraflı bir likidite madenciliği hizmeti olan, EARN.

Uniswap

Uniswap, sektördeki en büyük ve en iyi bilinen DEX’lerden biridir ve çoğu DeFi yatırımcısı için önemli bir araç. Uniswap yatırımcıların kripto para birimlerini tek bir merkezi borsadan daha düşük ücretlerle güvenli ve rahat bir şekilde değiştirmeleri için bir yol sağlar. Kullanıcılar ayrıca token’larını likidite havuzlarına yatırarak pasif bir gelir elde edebilirler. Ayrıca Uniswap’taki her işlemde, havuzun likidite sağlayıcıları arasında dağıtılan küçük bir ücret alınır. Bu şekilde, yatırımcılar token’larını daha düşük ücretlerle takas edebildiğinden ve likidite sağlayanlar bunun için ödüller kazanabileceğinden, karşılıklı olarak faydalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar