X


Dijital Para Konulu TV Dizisi Başlıyor

00:16
8 Eylül 2016

Eğer siz de bir Bitcoin kullanıcısı ve savunucusu iseniz 2013’ten beri haberlerde sıklıkla karşılaştığınız Bitcoin suçlarından bıkmış olmanız oldukça muhtemel.

Bu haberlerin Bitcoin’in sektörü ve yeniliğinden ziyade yeraltı dünyasına odaklanması ise haberlerin yapılış amacını açıkça belli ediyor. Şimdi ise dijital para dünyasını yepyeni bir alanda takip edeceğiz 🙂 televizyon dizisi.

Yeni dizi “StartUp” dijital paranın iş ölçekli kullanılışını konu ediniyor. Dizideki dijital paranın ismi “GenCoin” olarak geçiyor. Dizi Miami’deki Brickell isimli bölgede geçiyor ve iyi adam-kötü adam ayrımının iyice zorlaşacağı şekilde ilerliyor.

Aynı zamanda dizi danışmanlarından biri olan riski yönetimi ve kara para aklamayı önleme uzmanı Brian Stoeckert’e göre dizinin amacı dijital para konseptinin eksi ve artılarını göstermek.

Stoeckert ayrıca dizinin ilerleyen bölümlerde dijital paranın gerçek dünyada nasıl kullanılacağına detaylı olarak odaklanacağını ifade ediyor:

“İnsanlar dijital paraya dair birtakım şeyler duyuyor ama ne olduğunu bilmiyorlar. Sadece manşetlerde görüp geçiyorlar. Diziyi izleyerek dijital paralara dair bir görüş edinebilirler.”

Sony Picture kanalı Crackle’da yayınlanacak 10 bölümlük dizinin ilk bölümü “Genesis”in trailer’ını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar