X


Covid-19 Aşısı Olanlara Bitcoin (BTC) Müjdesi! “Aşı Olun Bedava Bitcoin Kazanın”

Avustralya'da COVID-19 aşısını teşvik etmek için aşı yaptıran herkese bedava Bitcoin (BTC) kazanacak.
11:06
22 Ağustos 2021
Covid-19 Aşısı Olanlara Bitcoin (BTC) Müjdesi! Aşınızı Olun Bedava Bitcoin Kazanın

Avustralya’da COVID-19 aşısının piyasaya sürülmesini teşvik etmeye çalışan yerel bir milyoner, aşı yaptıran herkese az miktarda Bitcoin (BTC) hediye edeceğine söz verdi.

Covid-19 Aşısı Olanlar Bitcoin Kazanacak

Avustralyalı girişimci Fred Schebesta, COVID-19 aşısı olan yerlilere ve ilerleyen süreçte aşı olacak olanlara 5 dolar değerinde Bitcoin vereceğini söyledi. Avustralya’nın nüfusu göz önüne alındığında herkesin bu tekliften yararlanması durumunda, aşıya teşvik etme hamlesi milyarder girişimciye 104 milyon dolara mal olacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Finansal karşılaştırma web sitesi Finder’ın kurucu ortağı Fred Schebesta, Şubat ayından bu yana koronavirüs aşısı olan Avustralya vatandaşlarına 5 dolar değerinde Bitcoin verme planlarını açıkladı. Schebesta, aşı yaptırmak üzere olanların da bu teklifinden yararlanacağını belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Şu anda aklıma çılgınca bir fikir geldi. Bundan şimdiye kadar hiç bahsetmedim. Avustralya’da aşılanan herkese 5 dolarlık Bitcoin vereceğiz. Covid-19 aşınızı olun ve Bitcoin’inizi alın.”

40 yaşındaki girişimci, her bireyin bu teklif için yalnızca bir kez başvurabileceğini açıkladı. Aşı yaptıranların BTC ödüllerini talep etmeleri için Finder uygulamasını indirmeleri ve aşı kanıtı sunmaları gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, 5 dolar değerinde Bitcoin dijital varlık cüzdanınıza gönderilecektir.

16 yaşın üzerindeki Avustralya nüfusunun yaklaşık %50’si en az bir koronavirüs aşısı yaptırmışken, çift doz aşı yaptıranların sayısı nüfusun %27’sini oluşturuyor. Tüm bu veriler, Schebesta’nın sözünü yerine getirmesi için 155 milyon dolarlık toplam servetinin neredeyse yarısını dağıtması gerektiği anlamına gelmekte.

Milyoner Girişimci Akılalmaz Bitcoin Tahminini Açıkladı

Bazı uzmanlar Bitcoin’i değişken ve riskli bir varlık olarak görürken, Schebesta yakın zamanda lider kripto para birimi Bitcoin için akılalmaz tahminlerde bulundu. Schebesta’ya göre Bitcoin (BTC) fiyatı 2025 yılına kadar 255.000 dolar seviyelerini görebilir.

Schebesta aşıya teşvik için yaptığı bu hamleyi ‘Get Vaxxed Baby’ şarkısını seslendiren radyo sunucusu Kyle Sandilands ile yaptığı röportajda duyurdu ve yerel halkı Covid-19 aşısı yaptırmaya çağırdı.

Dolandırıcılar Yine İş Başında

Fred Schebesta, Avustralya vatandaşlarına Bitcoin hediye ederek onları COVID-19 aşısı yaptırmaya teşvik ederken, İtalya’daki dolandırıcılar kripto para birimleri karşılığında binlerce kişiye sahte koronavirüs aşı kartı satmaya başladı.

İtalyan polisi, yerel halkın yasaları atladığı ve aşı sertifikaları satın aldığı çevrimiçi mesajlaşma uygulaması Telegram’da faaliyet gösteren birkaç dolandırıcı grubunu çökertti. Dolandırıcıların, sahte aşı kartı hizmet karşılığında kripto para ödemelerini kabul ettiği öğrenildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar