ConsenSys CEO’sundan Ethereum Merge Açıklaması: iPhone’un Güncellenmesi Gibi

Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı ve ConsenSys CEO'su Joseph Lubin, Bloomberg TV'ye konuştu ve merakla beklenen The Merge güncellemesi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
14:10
14 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, Bloomberg TV’ye konuştu ve merakla beklenen The Merge güncellemesi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Lubin, The Merge güncellemesinin bir iPhone veya dizüstü bilgisayarın işletim sisteminin bir gecede otomatik olarak güncellenmesi gibi sorunsuz olacağını iddia etti.

“Büyük Olay”

ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, Ethereum ağının uzun zamandır merakla beklenen The Merge güncellemesini son derece etkili olacağını ve son kullanıcı için çok az kesinti olacağını düşündüğünü söyledi.

Ethereum kurucu ortağı Lubin, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda The Merge‘nin gerçekleşmesi sırasında muhtemelen hiçbir şeyin hissedilmeyeceğini, son kullanıcı tarafından herhangi bir aksaklık olmayacağı anlamında büyük olasılıkla hiçbir şey olmayacağını açıkladı. Lubin, The Merge güncellemesi için “iPhone’unuz veya dizüstü bilgisayarınızın işletim sistemini bir gecede otomatik olarak güncellenmesi gibi sorunsuz olacak.” benzetmesini yaptı.

ConsenSys, kripto para cüzdanı MetaMask ve Ethereum altyapı platformu Infura‘nın arkasındaki Blockchain yazılım teknolojisi şirketidir. Şirket, kısa süre önce StarkWare ile ürünlere ZK rollup teknolojisini getirmek için yaptığı anlaşma ile gündeme gelmişti.

Lubin, ekosistemin tarihini tartışarak röportajını sonlandırırken, The Merge güncellemesinin en büyük kripto para Bitcoin’in ortaya çıkması ve Ethereum’un geliştirilmesinden sonra kripto para sektöründe görülen üçüncü büyük olay olduğunu öne sürdü.

The Merge Güncellemesi

Ethereum ağını iş ispatından (Proof of Work) hisse ispatı (Proof of Stake) algoritmasını taşıyacak olan The Merge güncellemesinin 15 Eylül’de TSİ 07.00’da gerçekleşmesi bekleniyor. The Merge güncellemesi ile Ethereum madencileri saf dışı kalacak ve ağın çalışır halde kalması ETH stake edenlerle sağlanacak.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre Ethereum ağının yerel varlığı Ether (ETH), son 24 saatte kaydettiği yüzde 6,52 düşüşle bin 602 dolardan işlem görüyor. ETH, 197.8 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para ve en büyük altcoin konumunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar