Reklam

Consensus 2019 Başladı: eBay’den Kripto Para Vurgulu Reklam Afişi

Consensus 2019'dan sızdırıldığı iddia edilen bir görüntü, eBay'in kripto paralarla ödeme kabul edeceği söylentilerini yeniden alevlendirdi.
18:00
13 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en prestijli Blockchain ve kripto para konferanslarından biri olan Consensus 2019 etkinliği tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da New York’ta başladı. Consensus 2019’dan sızdırılan bazı görüntüler yaklaşık 180 milyon kullanıcısı bulunan eBay’in kripto paralarla ödeme kabul etmeye başlayacağı söylentilerini yeniden gündeme getirdi.

Consensus 2019

Her yıl geleneksel olarak aynı dönemde gerçekleştirilen Consensus etkinliğinin bu yılki ana sponsorlarından biri de e-ticaret devi eBay. İlk olarak @ImNotTheWolf adlı Twitter kullanıcısının paylaştığı bir görüntüde Consensus 2019 etkinliğinde yer aldığı iddia edilen bir eBay reklamı göze çarpıyor. Consensus 2019’daki bir reklam afişinde yer alan sanal para vurgusu eBay’in yakın gelecekte kripto para ödemelerini destekleyeceği söylentilerini alevlendirdi.

eBay cephesinden henüz söz konusu reklam afişine ilişkin açıklama yapılmadı. Ancak eBay’in overstock.com gibi bazı rakipleri hali hazırda kripto para ödemelerini destekliyor.

Consensus 2019, dünyanın en büyük Blockchain ve kripto para konferanslarından biri olması nedeniyle söz konusu teknolojilerle ilgilenen büyük şirketlerin ilgisini çekiyor. Bu nedenle eBay’in kripto para ödemelerini destekleyeceğini bu etkinlikte duyurması oldukça doğal karşılanabilir.

Konferansa Kimler Katılıyor?

2015 yılından bu yana devam eden etkinliğe bu yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, ABD 2020 Demokrat Parti başkan adayı Andrew Yang, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, FedEx’in kurucusu Frederick W. Smith ve Fidelity Investments’in başkanı ve CEO’su Abigail Johnson katılacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar