reklamı kapat

Coincheck’de İşlemler Yeniden Başlıyor

Bugün yapılan açıklamayla kripto para borsası Coincheck’de bazı işlemlerin yeniden başladığı duyuruldu.
30 Ekim 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Hack’lenen kripto para borsası Coincheck’i satın alan Monex Group, 30 Ekim Salı günü yaptığı açıklamayla yeni hesap kayıtlarını ve bazı sınırlı işlemleri yeniden başlattığını duyurdu.

Coincheck borsasının adım adım yeniden başlatılmasının son aşaması olarak Monex kullanıcıları bazı kripto para yatırma ve satın alma işlemlerine başlayabilir. Deneyimli şirket bu haberi kullanıcılarıyla şu şekilde paylaştı:

Bugün burada, Coincheck borsasının ‘yeni hesap kayıt hizmetinin’ ve ‘bazı kripto paralarda para yatırma ve para çekme işlemlerinin’ başladığını açıklıyoruz.

Bugünden itibaren kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere dört kripto paraya yatırım yapmaya başlayabilir.

Monex’in Coincheck borsası satın almasının ardından Bitcoin ile işlemler devam ediyordu. Artık Bitcoin’ ek olarak üç altcoin ile de borsa üzerinden satın alma ve satma işlemleri yapılabilecek.

Öte yandan Monex Group’un yaptığı açıklamaya göre, gerekli hizmet güvenlikleri sağlandıktan ve gerekli doğrulamalar yapıldıktan sonra Ethereum (ETH), NEM (XEM), Lisk (LSK), Ripple (XRP) ve Factom (FCT) kripto paraları da borsaya geri dönecek.

Ayrıca platformda yeni bir hesap açmak isteyen kullanıcılar Japonya finansal düzenleyicisi, Japon Mali Hizmetler Dairesi (FSA) tarafından yapılan değişimlerle talep edilen düzenlemelere uygun olarak detaylı know-your-costumer (KYC) (müşterini tanı) prosedürlerine uymak zorunda.

Bunların yanında Monex Group tarafından 29 Ekim’de yayımlanan finansal sonuçlar, Coincheck’in 2018’in üçüncü çeyreğinde yüzde 66 oranında düşüş yaşadığını gözler önüne seriyor.

Monex Group, yerel düzenlemelere tam uyum içinde kripto para borsasının yeniden başlatmayı planladığını ifade etmiş ve Nisan ayında yaklaşık olarak 33,5 milyon dolar karşılığında Coincheck’i

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.