X


Coinbase PayPal’dan Para Çekme İşlemlerini Başlattı

Coinbase hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor…
13:00
15 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

14 Aralık’ta yapılan bir duyuruya göre en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, online ödeme sistemi PayPal’dan ücretsiz para çekme işlemlerini başlattı.

Dünden beri Coinbase’in Amerika’da yaşayan müşterileri nakit bakiyelerini PayPal ile çekebiliyor. Bu hizmetin diğer ülkeler için de 2019 yılında ulaşılabilir olacağı belirtiliyor.

Coinbase ve PayPal entegrasyonu 2016 yılında gerçekleşmişti. İşbirliği sayesinde Coinbase kredi kartlarına ek olarak ünlü ödeme sistemini de bir seçenek olarak platformuna eklemişti. Entegrasyonun devam ettiği süreçte Coinbase kullanıcıları Bitcoin’lerini sattıklarında elde ettikleri nakit paraları PayPal cüzdanlarına gönderebiliyordu. Ancak teknik zorluklar nedeniyle bu işbirliği sonlandırıldı.

Borsa bu ay 31 yeni kripto parayı daha platformuna eklemek için çalışmalara başladı. Potansiyel olarak eklenebilecek kripto paralar arasında Ripple, EOS ve Cardano’nun bulunduğu açıklandı. Bunun yanında Coinbase, olabildiğince çok yargı alanına girmek için yerel bankalarla ve düzenleyicilerle beraber çalışacağını da ifade etti. Borsa attığı bu son adımla da geçtiğimiz aylarda aktif olarak geliştirmeye başladığı hizmet yelpazesini biraz daha genişletmiş oldu.

Öte yandan Eylül ayında Coinbase, daha fazla kripto parayı listelemesine olanak tanıyacak yeni bir sürece girdiği yönünde açıklamalar yaptı. Bu süreçte borsada kripto parasının listelenmesini isteyen kuruluş yeni bir adaptasyon formu izleyecek ve kripto para borsa ekibi tarafından dijital varlık çerçevesine göre değerlendirilecek.

Bunun yanında Kasım ayında Coinbase kurumsal müşterileri için OTC işlemlerini başlattığını da açıkladı. Coinbase satış müdürü Christine Sandler OTC hizmetinin, 2 Temmuz’da başlatılan Coinbase Custody hizmeti ile birleştirileceğini ifade etti.

Ayrıca PayPal da kripto para birimi ödemelerinin hızını arttıracak bir servis için Mart ayında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne patent başvurusunda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar