X


“Coinbase Daha Fazla Kripto Para Eklemek İstiyor”

Coinbase olabildiğince fazla kripto para eklemenin yollarını arıyor…
11:00
12 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Aslında Coinbase’in olabildiğince fazla kripto parayı listelemek istemesi bir sürpriz değil. Çünkü çoğu kripto para borsası birbiriyle doğrudan rekabet halinde. Dolayısıyla daha önce başka bir borsada listelenmemiş kripto parayı listelemek daha fazla müşteri ve kazanç getirir. Ancak bu haberlerden herkes çok da memnun değilmiş gibi görünüyor.

Girişim sermayesi yatırımcısı Arianna Simpson, Coinbase’in yeni kripto paralar eklemek istemesinden memnun olmayanlara sosyal medya üzerinden cevap verdi:

İnsanların daha fazla kripto para listelemek isteyen Coinbase ile dalga geçtiklerini görüyorum. 1) Ne bekliyordunuz, onlar bir kripto para borsası. 2) Çoğu kripto para meraklısının açık bir finansal sisteme sahip olmayı bir lütuf olarak görmesinin yanında borsaların ekledikleri kripto paralar için kendilerinden izin almasını beklemeleri garip.

Kriptoların amacı ne?

Bitcoin ve diğer dijital varlıkların amacı kullanıcılarına finansal bağımsızlık sağlamak… Örneğin, üçüncü dünya ülkeleri ya da gelişmekte olan ülkelerde üst düzey yetkililer, yoksul ekonomiler ve geri kalmış altyapı sebebiyle finansal sistemler inşa etmek daha zor. Bu bölgelerdeki insanların gelişmiş ülkelerde yaşayanlar gibi kredilere ya da finansal araçlara erişimleri de daha kısıtlı… Bitcoin ve diğer kripto paralar geleneksel kurumlara ihtiyaç duymadan insanlara paraya ulaşma hakkı verir.

Coinbase’de bu sebeplere dayanarak borsaya daha fazla kripto para eklemek istemelerini müşteri isteklerine bağlıyor ve şunları dile getiriyor:

Stratejimizdeki son değişiklikleri müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirdik. Müşterilerimize neler istediklerini sorduğumuzda bize yeni kripto paraların listelenmesini istediklerini ifade ettiler. Geleneksel borsalar belirli bir kalite çizgisinin üzerindeki her şeyi listeliyor. Nihayetinde yatırımcılar ve bireyler neye yatırım yapacaklarına karar veriyor.

Coinbase de geleneksel borsalarla aynı stratejiyi izliyor gibi görünüyor. Daha fazla kripto para listeleyerek seçimi yatırımcılara bırakıyor.

Bunların yanında Coinbase ve Coinbase Pro’ya eklenecek en yeni token’lar arasında Basic Attention Token (BAT) ve ZCash (ZEC) bulunuyor…

Kaynak: Livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar