reklamı kapat

Coinbase CEO’su Misyonunu Açıkladı!

Brian Armstrong Coinbase'nin misyonunu açıkladı.
15:00
2 Ağustos 2019

ABD’nin ve dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi konumunda olan Coinbase‘in CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikte şirketin ve kendisinin misyonu ile vizyonunu açıkladı.

Coinbase’nin Tek Amacı Kripto Para Birimlerini Yaymak

CEO, söz konusu etkinlikte şirketinin daha önce de açıklan yol haritasından sapmadığını ve blockchain teknolojisinin yayılması ile gelişmesi konularında lider rolü üstlenmeye devam edeceğini vurguladı. CEO bunun yanı sıra blockchain teknolojisini ”100 milyon veya daha fazla insanın kripto para birimi kullanmaya başlaması” için yardımcı olarak kullanacağını da ifade etti.

”Aslında yasayı değiştirebilir, bu eğriyi düzeltebilir ve inşa etmeye çalıştığımız şey ile bütün bir dünyanın ekonomik özgürlüğünü gerçek anlamda değiştirebiliriz… Coinbase kripto para borsasının vizyonu önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünya üzerindeki bütün insanlar ve işletmeler için daha büyük bir ekonomik özgürlük yaratmaktır.”

Coinbase bu amaca ulaşabilmek için kendi yatırım programı Coinbase Ventures aracılığıyla daha fazla endüstri startup firmasına yatırım yapacağını ve bunun yanı sıra kripto para sektörüne giriş bariyerlerini azaltan ürünleri piyasaya çıkarmaya odaklanacağını açıkladı.

”Coinbase bunu yalnız başına yapamaz, ortada binlerce şirket olması gerekiyor.”

Coinbase şimdiden 50 ile 60 arasında startup firmasına yatırım yapmış olsa da, Armstrong sektörde menkul kıymet tokenleri veya IEO’lar gibi yeni yatırım stratejileri olduğunu vurgulayarak bunların endüstri için olan önemine değindi.

Ünlü CEO bundan aylar önce yaptığı açıklamasında da Bitcoin’in (BTC) kendisinin ilk aşkı olduğunu dile getirmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.