X


Coinbase Bu 3 Altcoin’i Listeliyor! Fiyatlar Uçuşa Geçti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, 3 yeni altcoin'i listeliyor.
10:00
19 Ekim 2021
Coinbase Bu 3 Altcoin'i Listeliyor! Fiyatlar Uçuşa Geçti
Okuma Süresi: 3 Dakika

Doinyanın en büyük borsaları arasında yer alan Coinbase, platformunda 3 yeni altcoin’i listeleyeceğini duyurdu. Coinbase’in duyurusunun ardından fiyatlar uçuşa geçti.

Coinbase 3 Yeni Altcoin’i Listeliyor

ABD’deki en büyük kripto borsası Coinbase Pro, bugün listelerinin ARPA Chain (ARPA), Bounce (AUCTION) Ve Perpetual Protocol (PERP) olduğunu duyurdu. Likidite koşulları sağlandığı takdirde alım satım işlemleri 19 Ekim Salı günü Pasifik Saati (PT) ile sabah 9’da veya sonrasında başlayacağı belirtildi.

Coinbase tarafından yapılan duyuru şu şekilde;

“Platformda yeterli ARPA, ARPA ve PERP arzı sağlandığında, ARPA-USD, ARPA-USDT, ARPA-EUR, AUCTION-USD, AUCTION-USDT, AUCTION-EUR, PERP-USD, PERP-USDT ile işlem yapılır. ve PERP-EUR sipariş defterleri, yalnızca post, yalnızca limit ve tam ticaret olmak üzere üç aşamada başlayacak. Herhangi bir noktada yeni emir defterlerinden biri sağlıklı ve düzenli bir piyasa için değerlendirmemizi karşılamıyorsa, defteri daha uzun bir süre tek bir durumda tutabilir veya Ticaret Kurallarımıza göre ticareti askıya alabiliriz”

Fiyatlar Uçtu

Coinbase’in duyurusu bu 3 altcoin’in fiyatında büyük bir artışı tetikledi. Öyle ki ARPA Chain duyurunun ardından %60’dan fazla yükseldi ve 0.11 dolar seviyesinden 0.19 dolar seviyesine kadar yükseldi.Bounce’da hızlı bir artış başlattı ve gün içerisinde 33 dolar bandından 44 dolara kadar yükselmeyi başardı. Dolayısıyla Bounce duyuruyla birlikte %25’e yakın bir artış kaydetti.

 

Son olarak Perpetual Protokol’e baktığımızda PERP, Coinbase’in listelemesinden çok etkilenmemiş gibi görünüyor. Öyle ki PERP, son 24 saatte %7.78’lik düşüş yaşayarak kötü bir performans sergiliyor.

ARPA Chain, Bounce ve Perpetual Protocol Nedir?

ARPA, Çok Taraflı Hesaplama (“MPC”) tarafından etkinleştirilen, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman 2 çözümüdür. Nisan 2018’de kurulan ARPA’nın amacı, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı mümkün kılmaktır. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken birden fazla varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve veri sinerjileri çıkarması için yollar yaratır.

Bounce (AUCTION) ise, token ve NFT satışları için merkezi olmayan bir açık artırma protokolü olan Bounce’a güç veren bir Ethereum tokenidir. Bounce, kaynakların kıtlığı ilkesine dayalı rekabetçi bir takas ortamı yaratan, merkezi olmayan bir açık artırma platformudur. Bounce platformu, likidite madenciliği, merkezi olmayan yönetişim ve stake mekanizmalarını içerir.

Perpetual Protocol, finansal aracılara ihtiyaç duymadan yazılı kod aracılığıyla bu hizmeti sağlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) projesidir. Ayrıca, Sürekli Protokol, türev piyasalarda sunulan hizmetleri iletmek ve çoğaltmak için oluşturulmuş, Ethereum blok zincirinde çalışan bir programlar (akıllı sözleşmeler) koleksiyonudur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar