reklamı kapat

Coinbase, 3 Kat Kaldıraçlı Marj İşlemlerini Başlatıyor

Coinbase Pro platformu hem kurumsal hem bireysel müşteriler için kaldıraçlı işlemleri yeniden başlatıyor...
14:00
13 Şubat 2020

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in kripto para işlem platformu kolu olan Coinbase Pro, seçkin müşterileri için 3 kata kadar marj işlemlerini piyasaya süreceğini açıkladı.

Bir Coinbase sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda, “Kaldıraç oranımız piyasa analizine dayanıyor. Bunu, müşterilerimize işlem yapmak için yeterli oranda kaldıraç sunarken sorumlu olduğumuzu düşündüğümüz için bu şekilde sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aktif Coinbase Pro Kullanıcıları

Şirketin 12 Şubat’taki blog açıklamasına göre, 23 eyaletteki aktif Coinbase Pro kullanıcıları artık Coinbase Pro’dan faydalanarak kaldıraçlı işlem yapabiliyor. Bunun yanında Coinbase Pro mütevazı bir şekilde 3 kata kadar kaldıraç sınırı sunarken BitMEX ve Binance gibi borsalar 100 kata kadar cömert bir kaldıraç oranına ev sahipliği yapıyor.

Coinbase sözcüsü bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Piyasa ve müşteri kullanımını izleyeceğiz ve bu özelliği sürekli olarak değerlendirmede tutacağız.” ifadelerini kullandı.

Marjin İşlemler Nedir?

Genellikle profesyonel varlık işlemleri çevrelerinde görülen bir ürün olan marj işlemleri esas olarak, işlem başına alım satım için borçlanma fonlarını içeren varlıklar olarak karşımıza çıkıyor.

Marj işlemlerinde Coinbase Pro’dan örnek verecek olursak normal kazancın 3 katını kazanabilirken, kayıplar da 3 kata kadar daha fazla olabiliyor. Yani kazanç ne kadar artsa da kayıplar da aynı oranda artıyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalarda Coinbase, bahsi geçen özelliğin bireysel ve kurumsal oyuncular için açık olduğunu belirtti. Ancak yapılan açıklamalara göre bireysel kullanıcıları marj işlemlerini gerçekleştirebilmek için aktif birer kullanıcı hesabına sahip olmalı.

Bunlarla beraber Coinbase sürekli olarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Coinbase Pro’nun Android desteğine kavuştuğu açıklanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.