X

Çinli Yatırımcılara Bir Kripto Para Borsasından Daha Kötü Haber Geldi

Amber Group, kötü haber kervanına katıldı.
14:01
24 Mayıs 2021

Çin cephesinden gelen kötü haberler ve regülayon baskısı sonrasında yatırımcılara kapılarını kapatan borsaların sayısı artıyor.

Amber Group, Kripto Para Hizmetlerinde Kısıtlamaya Gidiyor

İlk olarak Çin’in en büyük kripto para borsalarından OKEx’in belirli kripto paralar için Çin Yuanı tabanlı işlem çiftlerini kaldırdığı haberi panik yaratmıştı. Daha sonra Huobi kripto para borsasının direkt olarak Çinli yatırımcılara hizmet vermeyi durduracağı söylentisi ortaya atıldı.

Şimdi ise Coinbase kripto para borsasının yatırım yaptığı kripto para yatırım uygulaması Amber Group, resmi açıklama ile kötü haberi verdi. Amber Group tarafından yayınlanan açıklamada 1 Haziran tarihinden itibaren Çin içerisindeki kullanıcıların hesaplarının dondurulacağı belirtildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çin’deki Kripto Para Korkusu Sürüyor

Colin Wu, Çinli kripto para borsaları ile şirketlerinin büyük bir kısmının yapılan son açıklama sonrasında hizmet vermeyi durdurma açıklamasında bulunduğunu vurguladı. Çin Başbakan Yardımcısının liderlik ettiği bir toplantıda yapılan ve Bitcoin madenciliği ile Bitcoin alım satımının yasaklanacağı şeklinde yorumlanan açıklama, bunların temel sebebi olarak görülüyor.

Wu, şu an için Çin tarafından net bir açıklama yapılmadığını ve borsaların bu adımları spontane olarak attığını vurguladı. İlgili kripto para şirketleri veya borsalar içeriden bir bilgi de duymuş olabilir. Buna rağmen henüz kesin bir duyuru olmamasına rağmen kripto para borsalarının hizmetlerini bir bir durdurduklarını açıklaması, sektördeki paniği daha çok arttırmakta.

Bitcoin bu panik ile 30.000 dolara kadar gerilese de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 36.400 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar