Çinli Kripto Para Borsası Kendi Token’ını Çıkarıyor

Gate.io yatırımlarda kullanılmak üzere yeni bir token basacak.
16:00
17 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin merkezli kripto para borsası Gate.io yeni çıkaracağı kripto parası Gatechain Token (GT) için 64 milyon dolar topladı. Token’ın bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Gatechain Token

Çin’in en eski kripto para borsalarından Gate.io tarafından paylaşılan bilgilere göre Gatechain Token Binance Coin’e benzer işlev görecek. Yatırım süreçlerinde kullanıcılara sunulacak. 64 milyon dolar toplanması beklentinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Beklentiye rağmen borsa token’ı en az 6 ay sonra piyasaya sürecek.

Diğer yandan borsanın işlem ücretleri için kullandığı Gate puanları bulunuyor, yatırımcılar işlem yaptıkça Gate puanı kazanabiliyor. Geçtiğimiz günlerde bu puanların 2,99 milyar dolara ulaştığı ve borsanın dahi bu kadar ilgiyi beklemediği açıklandı. Ayrıca Gate puanları karşılığında gelecekte Gate Token’ları satın alınabilecek.

Gate.io teknoloji yetkililerinden Marie Tatibouet Gate puan sahibi yatırımcılarının ilk evrede toplam 150 milyon GT’yi hak ettiğini ifade etti. Şu anda 1 Gate Puanı karşılığında 2,5 GT token’ı değiştirilebiliyor ancak her gün kazanılan GT miktarı %3 oranında düşecek.

Gate.io 2013’te Bter.com adıyla kuruldu ve 2015 yılında hack’lendi, soğuk cüzdanlarında 7 bin Bitcoin çalındı. Ardından 2017’de yeni adıyla tekrar hizmet sunmaya başladı fakat Çin’in borsa ve ICO’lara karşı sert duruşundan dolayı Borsa tezgah üstü piyasa işlemleri yapmaya başladı.

IEO Platformları

Singapur merkezli kripto para borsası Houbi de 2017’de Gate.io’ya benzer bir uygulama yaparak HT token’larını basmıştı. Son zamanlarda Huobi de IEO trenine atlamaya karar verdi. Gate.io’nun da IEO düzenleyeceği tahmin ediliyor. IEO’lar bu yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar