reklamı kapat

Çin Bu Ayki Kripto Para Sıralamasını Yayımladı: Listenin Başında Hangi Kripto Paralar Var?

Çin, kripto para sıralamasının on birincisini yayımladı.
23:00
24 Mart 2019

Çin Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi yeniden en iyi kripto para projelerini listeledi. EOS her zamanki gibi listenin en başında yer aldı. 35 kripto paradan oluşan listede ise Bitcoin gerilemeye devam etti.

Çin ve Kripto Paralar

Çin Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi’nin iddiasına göre söz konusu listedeki kripto para projeleri yaratıcılık, teknoloji ve uygulanabilirlik ölçütlerine göre sıralandı.

Çin Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi, her ay yayımladığı ve kripto para projelerini sıraladığı raporunun on birincisini Cuma günü yayımladı. Bu ay listede yer alan kripto para projelerinin sayısı değişmedi. Liste tıpkı geçtiğimiz ay olduğu gibi 35 kripto paradan oluşuyordu.

EOS Yine Birinci Sırada

Çin Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi bu ayki raporunda EOS, Tron ve Ethereum’a ilk üçte yer verdi. Tron geçtiğimiz ay giriş yaptığı listede Ethereum’u yerinden etmeyi başardı ve ikinci sıraya yerleşti. Bitcoin geçtiğimiz ayki sıralamasından iki basamak gerileyerek 15. sırada yer aldı. Bitcoin Cash geçtiğimiz ay 27. sırada yer aldığı raporda bu kez 31. sırada yer bulabildi. EOS ise geçtiğimiz yılın haziran ayından bu yana birinciliğini koruyor. Listede ilk 10’da yer alan diğer kripto paraların sıralaması şöyle: BitShares, Nebulas, Ontology, NULS, GXChain, NEO ve Steem

Çin, kripto paralara yönelik sert tutumuyla tanınıyor. Öyle ki kripto paraların tüm zamanların en hareketli boğa sezonuna başladığı 2017 yılında Çin ICO’ları yasaklamayı tercih etmişti. Çin, hükümeti geçtiğimiz yıl ise kripto para borsalarını ve madenciliğini ülkede yasaklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.