Reklam

Chris Burniske: Bitcoin’in Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Geçecek!

Chris Burniske, Bitcoin'in sıradaki boğa döneminde 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşabileceğini ifade etti.
20:00
22 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 2018 yılı boyunca çok uzun bir düşüş dönemi yaşadı ve 2019 yılı itibariyle biraz toparlanma yaşayarak yatırımcıların sektörden tamamen kaçmamasını sağladı. Weiss Ratings geçtiğimiz günlerde Bitcoin‘in (BTC) ve diğer kripto para birimlerini asla 2017 yılı Aralık ayındaki gibi yüksek seviyeye ulaşamayacağını belirtse de, ünlü derecelendirme kurumundan farklı düşüncelere sahip olanlar da mevcut.

Placeholder VC‘de ortak olan ve aynı zamanda bireysel bir risk sermayedarı olarak bilinen Chris Burniske, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in bırakın 20.000 doları, 50.000 doları bile aşacağını ima etti. Burniske attığı bir tweet içerisinde top 10 içerisinde yer alan kripto paralara dayalı yaptığı tahmininin, lider kripto parayı 1 trilyon doların üzerinde toplam piyasa değerine çıkartacağını ifade etti.

 Bitcoin’in 1 Trilyon Dolara Çıkması Mümkün Mü?

Burniske’nin tahminini ele alacak olursak, BTC’nin yaklaşık olarak 50.000 dolara çıkması, toplam piyasa değeri açısından 1 trilyon dolarlık seviyelere ulaşılmasını sağlayabilir. BTC’nin basın saatine göre 50.000 dolar seviyesine çıkması içinse, 9.5 kata yakın bir artış yaşaması gerekiyor. Yakın vadede imkansız gibi gözüken bu durum, yine de Bitcoin’in ilk piyasaya çıktığında 1 dolardan alınıp satıldığı ve daha sonra 20.000 dolara kadar çıktığı göz önüne alınacak olursa, uzun vadede imkansız olarak ifade edilemez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar