X

CELO Coin Nasıl Satın Alınır?

Birçok listelenmeye imza atan CELO Coin nedir?
15:31
12 Eylül 2020

CELO Coin, ABD merkezli bir şirket tarafından piyasaya sürülen ödeme odaklı kripto para birimidir. CELO tarafından yayınlanan açıklamada projenin aslında sadece mobil telefon aracılığıyla bile finansal araçları herkesin erişimine sunmak için tasarlandığı ve geliştirildiği vurgulandı. CELO platformu tamamen merkeziyetsiz, programlanabilir ve özelleştirilebilir bir yapıya sahip.

CELO Coin Nedir?

Kurumlar, onaylayıcılar ve geliştiriciler için oldukça güçlü bir ekosistem oluşturmak isteyen CELO, bütün topluluğun beraber büyüyüp gelişeceği açık finansal sistemi hayata geçirmeyi hedeflemekte.  CELO Coin, buradan da anlaşılabileceği üzere söz konusu ekosistemin ve topluluğu kendi kripto para birimidir. CELO Coin’in değerinin de topluluk ve bunun ekseni büyüdükçe artacağı ifade ediliyor.

CELO Token Nedir?

CELO token veya CELO coin de insanların artık itibari para yerine sabit bir şekilde kullanabileceği para birimi olması için tasarlandı. Facebook’un ünlü projesi Libra’nın rakibi olarak görülen CELO, aslında Covid-19 döneminde de avantajlarından birisini gösterdi. Covid-19 döneminde birçok insanın fiziksel para kullanmak yerine dijital ödemelere geçtiği biliniyor.

CELO gibi kripto para birimleri de hem birçok mobil uygulamadan hem de yakında sunulacak banka kartlarından kullanılabilecek. CELO’nun internet sitesinde yer alan bilgilerde CELO Coin şu şekilde ifade edilmekte ve tanıtılmakta:

“COVID-19 ile paranın sabit ve dijital olarak temassız ve daha hızlı aktarımını sağlayacak ödeme yöntemlerine ihtiyacımız olduğunu anladık. Celo Platformu üzerinde inşa edilen ödeme çözümleri sayesinde, işletmeler Celo Dolar’ı hem işletmede hem de çevrimiçi alışverişlerde ödeme olarak kabul edebiliyor ve bu sayede yüksek kredi kartı komisyonlarından da kurtuluyorlar. 2400’den fazla küçük işletmelerinin ve çevrimiçi satıcıların ödeme sistemlerini modernize ederek cUSD de dahil olmak üzere kripto varlıkları kolayca kabul eden ilk ödeme çözümlerinden biri MugglePay oldu.”

CELO buna ek olarak ekosistem bünyesindeki bazı uygulamaları kullananlara CELO ile anında kredi çekme desteği de sunacak. Hem merkezi hem de merkezsiz finans bu şekilde bir araya getirilmiş oluyor.

Peki CELO Token satın almak için tam olarak ne yapmak gerekiyor? Yapılması gereken işlem Bittrex üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilmekte.

CELO Coin Nereden Alınır?

CELO Token satın almak isteyenlerin dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bittrex‘i kullanmaları yeterli olacaktır. Bittrex, itibari para ile kripto para alımlarında KYC yani müşteri doğrulama istemektedir. Bu da bazı kişisel bilgilerin aktarılmasının devamında borsadan bu konuda onay beklenmesi gerektiği anlamına gelmekte.

Bu süreçle uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise direkt olarak kripto para aktarımı yaparak CELO alabilir. Bittrex borsası üzerinde CELO için toplamda dört farklı işlem çiftinin olduğu görülüyor ve bunlar CELO/USD, CELO/USDT, CELO/BTC ve CELO/ETH olarak sıralandırılmış.

Bu bağlamda itibari para kullanımından kaçınmak isteyen ve fiyat değişikliklerine maruz kalmak istemeyenlerin USDT seçeceği tahmin edilmekte.

CELO, Bittrex üzerinden USDT işlem çifti ile yukarıdaki alım satım sayfası üzerinden kolaylıkla alınabilmekte. Alım için kullanıcıların sağda yer alan BUY kısmına girmeleri ve istedikleri fiyat ile miktarı girmeleri yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar