X


Cardano Yine Piyasanın Tersini Yapıyor: ADA’da Kritik Noktalar

Piyasa yemyeşilken ADA fiyatı düşüyor.
10:27
2 Mart 2021

Geçtiğimiz hafta sonu tüm kripto para birimleri düşüş grafiği çizerken piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para olan Cardano (ADA) yükseliş grafiği çizmişti. Bugün ise benzer bir şekilde yine ADA’nın piyasanın tam tersi grafik çizdiği görülüyor.

ADA’da Düşüş Grafiği

Cardano, Mary hard fork’unun açıklanması ve sonrasında ana ağda yayınlanacağı tarihin paylaşılması ile yükselişe geçti. Geçtiğimiz hafta sonu tüm piyasada düşüş eğilimi hakimken ADA kendi rallisini yaşadı ve hem fiyat tüm zamanlar rekorunu kırdı hem de Cardano piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi halini aldı.

Ancak bugün tüm piyasada bir yükseliş eğilimi halim ve ADA bir kez daha piyasanın tersini yapıyor ve düşüş grafiği çiziyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Cumartesi günü 1,48 dolara kadar yükselen ADA, yazının kalem alındığı an itibari ile 1,28 dolardan işlem görüyor ve fiyat 1.19 dolara kadar geriledi.

Bununla birlikte eğer piyasada bir yükseliş havası hakim olmasa ADA’da çok daha düşük seviyelerin görülebileceği konusunda yorumlar da bulunuyor.

Cardano Önemli Seviyeler

Mary güncellemesi ADA için çok önemliydi ve aslında beklenen artış da kaydedildi. bu noktada sonra ADA’ya olan talebin artması ile birlikte orta ve uzun vadede Cardano fiyatında yeniden artışların yaşanması bekleniyor.

ADA için 1,20 dolarlık desteğin önemli olduğu ve bu seviyenin savunulması halinde 1,25 dolar doğru orta vadede bir hareketin başlayabileceği düşünülüyor. Bununla birlikte orta vadede analistler 2 dolarlık yüksek seviyenin de görülebileceğini düşünüyor.

Ancak 1,20 dolarlık destek kaybedilir ve kripto para birimlerinde genel olarak bir düşüş grafiği başlasa ADA’nın yeniden 1 doların altına inebileceği de ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar