f Cardano Mu Ethereum Mu? Tartışmalarda Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Devreye Girdi! › COINTURK

Cardano Mu Ethereum Mu? Tartışmalarda Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Devreye Girdi!

Özet

  • Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson eleştirilere cevap verdi.

  • Hoskinson, Hydra çözümünün Cardano'ya fayda sağlayacağını açıkladı.

  • Cardano'nun gelişimi ve balinaların artan varlığı tartışmalara konu oldu.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
02:00
24 Ağustos 2023

Dijital varlık ekosisteminde Ethereum ve Cardano arasındaki karşılaştırmalar devam ederken, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson projesini eleştirenlere karşı savunmak için devreye girdi. 16 Ağustos’ta X kullanıcısı WhaleChart, Cardano’nun Ethereum’a rakip olup olamayacağı konusunda takipçilerini sorguladı ve bir yanıt dalgasına yol açtı.

Cardano Mu Ethereum Mu?

OxNLY.arf’tan gelen bir yanıt, Cardano’nun yalnızca Ethereum’un yol haritasını takip ettiğini ve altı ay içinde Hoskinson’un Hydra konseptini tamamen terk edeceğini iddia etti. Cardano, 2020 yılında Hydra’nın ağın yan zincirleri kullanarak hızını ve ölçeklenebilirliğini artırması için ikinci katman bir çözüm olarak planlarını açıkladı.

OxNLY.arf’ın tahminlerine yanıt veren Hoskinson, Cardano’nun yeniliklerini sıraladı ve Hydra’nın işlem ücretleri konusunda yeni yollar denemeye devam ederken bir ana ağ lansmanı gerçekleştirdiğini belirtti.

Hoskinson, hayal dünyasına doğru gittiklerini belirtti ve ekledi:

Hydra ana ağda yayında ve hızla gelişiyor. Mithril de yayında ve zengin DA ve hafif müşteri stratejisine doğru ilk adım. Kademeli fiyatlandırma ve Babel ücretleri aracılığıyla işlemleri gerçekleştirmenin önemli ölçüde daha iyi bir yolunu tasarladık.

Hoskinson’ın yanıtı, Ethereum’un programlama modelini eleştirerek 2. katman çözümlerinin hakimiyetinde delikler açtı. Hydra ile Cardano’nun yan zincirlerinin simbiyotik bir ilişki içinde Cardano’ya birçok fayda sunacağını belirtti.

Hoskinson daha sonrasında cümlelerine şu şekilde devam etti:

Bu arada Ethereum’un bir konsensüs katmanının çöplüğü var, değiştiremeyecekleri korkunç bir programlama modeli var ve kendi katman 2 ekosistemi tarafından canlı canlı yeniliyorlar. Maxi zihinlerde kirasız yaşıyoruz. Onlara acıyorum.

Cardano, gelişiminin yavaşlığı ve kullanım alanlarının yetersizliği nedeniyle eleştirmenlerden tepki aldı. Hoskinson daha önce, büyük tuzaklardan kaçınmak için geliştirmeye yönelik yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım benimseyeceğini belirtmişti.

Projenin kurucusu, Cardano Scan’den elde edilen verileri ekosistemin hareketlenmeye devam ettiğinin kanıtı olarak gösteriyor. Şu anda Cardano’nun blok zinciri, Ethereum’un 24 saatlik bir süre içinde 1 milyondan fazla işlemine kıyasla günde ortalama 60.000 işlem gerçekleştiriyor.

Santiment Cardano Açıklaması Yaptı

ADA, bir haftayı aşkın süredir yatay seyrini sürdürerek 0,266 dolardan işlem görüyor. Onchain analitiği, ADA balinalarının varlıklarına toplu olarak ekleme yaptığını ve varlıklarını yaklaşık 12 ayın en yüksek seviyesine çıkardığını gösteriyor.

Santiment tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

Cardano 0,2 doların hemen üzerinde yer alırken, 100 bin ile 10 milyon dolar arasında ADA tutan balinalar ve köpekbalıkları Eylül 2022’den bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı. Ayrıca, zincir üzerindeki işlem hacmi son 6 aydır neredeyse her hafta artıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI