X


Cardano Fiyatında Kan Kaybı Sürüyor: ADA Orta Vadeli Beklentileri

Cardano (ADA), eylül ayının başından bu yana %50 değer kaybetti.
22:35
27 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Akıllı sözleşme platformu Cardano’nun yerel varlığı ADA, gelişmelerin ardından önemli bir düşüş sekansı ile 1.50 dolara kadar geriledi. Cardano, düşüşün öncesindeki beş haftalık süreçte önemli bir performans ortaya koyuyordu. Ancak relist haberleri, aşağı yönlü hareketin hızlanmasına yol açtı.

Cardano Fiyat Performansı

Cardano (ADA), eylül ayının başından bu yana %50 değer kaybetti. 2 Eylül 2021’de ADA fiyatı, akıllı sözleşme işlevinin etkinleştirilmesinin akabinde 3.10 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu büyük yükseltme, eylül ortasında Alonzo hard fork ana ağ aktivasyonunun bir sonucu olarak hayata geçti.

Bununla birlikte lansman başka bir ADA fiyat ralli dalgasının katalize edemedi. ADA, yükselişini sürdürülebilir kılamazken yukarı yönlü hareket sekteye uğradı. 26 Kasım 2021’de ADA fiyatı 9 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. En belirgin orta vadeli katalizör ise Cardano’nun akıllı sözleşme aktivasyonudur.

Medyaya yansıdığı üzere sistemin sürdürülebilirliği, hızı ve işlevselliği hem Ethereum hem de Bitcoin maksimalistleri tarafından saldırıya uğradı. Kısa vadeli düşüş katalizörleri açısında en belirgin olanı ise ana akım alım satım platformlarından eToro’nun ADA’yı relist etmesini duyurmasıydı. eToro, 26 aralık 2021’den itibaren ABD’deki kullanıcılarının ADA ve TRX işlemlerini kısıtladı.

ADA 2022 Yılı Beklentileri

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, eToro’nun kararını eleştirirken bu adımı kripto ve blok zinciri alanında küresel bir düzenleyici eksikliğine bağladı. Hoskinson, 2022’nin Cardano ekosistemi için mükemmel bir yıl olacağından oldukça emin konuştu. Önümüzdeki yıl için yol haritasından bahseden başarılı yönetici, Cardano’yu canlı bir ekosistem olarak nitelendirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar