X


Bütün Beklentileri Unutun! Bu Metrik Bitcoin’de Göz Kamaştıran Bir Seviyeyi İşeret Ediyor

Bitcoin tüm tahminleri altüst edip bu seviyeyi görebilir.
19:13
23 Ağustos 2021
Bütün Beklentileri Unutun! Bu Metrik Bitcoin'de Göz Kamaştıran Bir Seviyeyi İşeret Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sabahın erken saatlerinde 50.000 dolarlık kritik seviyeyi aşmayı başardı. Ancak Bitcoin’deki bu metrik çok daha büyük potansiyel kazanımlara işaret ediyor.

Bitcoin 220.000 Doları Görebilir

TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi için haftalık hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesinin kırmızıdan yeşile döndüğü açıkça görülüyor.

Ağustos ayının başlarında nadir bir crossover üreten MACD, bu kez piyasanın şimdiye kadar gördüğünden çok daha büyük bir artış potansiyeline sahip olacak. Bu gösterge, bir varlığın genel gidişatını belirlemek için kullanılan güvenilir bir göstergedir ve Bitcoin şimdiye oldukça iyi performans sergiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasasındaki son ralli gerçekleştiğinde, Bitcoin yaklaşık 5.5 katlık bir fiyat artışı gördü. Öyle ki Ekim 2020’deki 11.500 dolardan işlem gören lider kripto para birimi, sadece altı ay içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolara kadar yükselerek tarihi bir rekora imza attı.

Eğer tarih tekerrür ederse, Bitcoin yıl sonunda veya 2022’nin ilk çeyreğinde 220.000 doların üzerine çıkabilir.

Bitcoin’de 220.000 dolarlık bu fiyat tahmini, popüler kripto para analisti PlanB’nin Aralık ayındaki 135.000 dolarlık “en kötü durum senaryosu” da dahil olmak üzere 2021’in kalan yarısı için şu ana kadar yapılmış en yüksek fiyat tahmini olarak göze çarpıyor.

Bununla birlikte, pek çok ünlü isim Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketini sürdüreceği yönünde tahminlerde bulunuyor.  Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Bu yılın sonuna kadar Bitcoin’de çok hızlı bir fiyat artışı göreceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu ve sözlerine şu şekilde devam etti;

“2017’de Bitcoin, bir fiyat patlaması yaşayarak 18 günde 10.000 dolardan 20.000 dolara çıktı. Yıl sonundan önce yine böyle çılgınca bir şey olduğunu görmek beni şaşırtmaz.”

Bitcoin’de Son Durum

Piyasa değeri bakımından zirvede bulunan popüler kripto para birimi Bitcoin, Türkiye saati ile saat 06.00 sularında 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi kırdı. Gün içerisinde 50,482 dolarlık zirveye dokunan Bitcoin (BTC) yeniden 50.000 doların altına geriledi. Buna ek olarak Bitcoin, 50.000 doların üzerinde tutunmayı başarabilirse bir sonraki seviye olarak 55.000 doları test edebilir.

Popüler kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2,14’lük bir artışla 49,583 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar