Buterin SHIB’leri Yakmasaydı Bugünkü Değeri Ne Olacaktı?

Ethereum (ETH) Kurucusu Vitalik Buterin Mayıs ayında ı 410,24 trilyon adet Shiba Inu (SHIB)  token’ı yaktı.
13:48
30 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) Kurucusu Vitalik Buterin’in Mayıs ayında yaktığı 410,24 trilyon adet Shiba Inu (SHIB)  token’ının değeri şimdi yaklaşık olarak 28 milyar dolar.

Buterin SHIB’leri Yakmasaydı

Mayıs ayında, Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin şimdi yaklaşık olarak 27,8 milyar dolara eşdeğer olacak 410,24 trilyon Shiba Inu token’ını yaktı. Ek olarak, o zamana kadar COVID-19 enfeksiyonuyla mücadele eden Hindistan’a 50 trilyon SHIB yani bugünün fiyatlarıyla yaklaşık olarak 3.4 milyar dolar bağışladı.

Dogecoin’in 2021’in başından bu yana elde ettiği başarı, halkın dikkatini çekmeyi amaçlayan birçok taklitinin de yükselişine yol açtı. Muhtemelen en popüler olanı Shiba Inu (SHIB) oldu.

Bu yılın Mayıs ayının ortasına kadar, Ethereum’un kurucu ortaklarından biri olarak bilinen Rus-Kanadalı programcı  Vitalik Buterin kripto paranın toplam arzının %50’sine sahipti. Ancak kısa süre sonra Hindistan Covid Yardım Fonu’na 50 trilyon SHIB token’ı göndermeye karar verdi. İlginç bir şekilde, bir hafta sonra, kalan Shiba Inu kripto paralarının (410.24 trilyon token) %90’ını yaktı ve geri kalanını hayır kurumlarına bağışlama sözü verdi.

Yakma sırasında, işlem 6,74 milyar dolar değerindeydi. Bununla birlikte, son haftalarda, SHIB dolar karşısında önemli ölçüde arttı ve bu miktar şimdi 27.8 milyar dolara eşit olacaktı.

Şu anda piyasada dolaşan ve halka açık olan Shiba Inu token’larının miktarı ise 549.153.087.840.070’dir.

Shiba Inu Dikkatleri Çekiyor

Bir Dogecoin katili olmayı hedefleyen bir kripto mem olarak başlayan Shiba Inu, bu yılın başından bu yana 100.000.000 kattan fazla artış gösterdi. Büyük popülaritesi, insanların hype üzerinden hızlı servet yaratma arzusu ve ucuz fiyatı SHIB’yi zirveye çıkaran faktörlerden bazılarıydı.

Meme coin çılgınlığı o kadar popüler oldu ki Binance, Mayıs ayında müşterilerin SHIB ile ticaret yapmasına olanak sağladı. Haberden birkaç dakika sonra SHIB’nin fiyatı %60 arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar