X


Bu Metaverse Projesi Piyasaya Meydan Okuyor!

Sandbox, çoğu kripto projesinden daha iyi bir hafta geçiriyor çünkü 'Kral' harekete geçti ve Metaverse evrenine giriş yaptı.
13:10
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler Metaverse platformu Sandbox, 26 Mayıs’ta Rock and roll Kralı’nı sanal dünyaya getirmek için Elvis On-Chain ile bir işbirliği yaptığını duyurdu. Ortaklık, projeyi bu yılın başlarında ortaya çıkaran Elvis Presley Enterprises ve Web3 stüdyosu Run it Wild’ı içeriyor. Sandbox’a ek olarak ortaklar arasında Decentraland, Dappraft, Metakey ve Voxel Architects yer alıyor. Elvis Presley’in doğum gününü kutlamak için, 1 Haziran’da başlayacak olan Elvis-On-Chain Metaverse’e tam erişim geçişi olarak 1.935 Elvis Genesis Key NFT oluşturulacak.

Rüzgar Tersine Döndü

Sandbox, Voxel Architects’teki ortaklarıyla Elvis avatarları yaratıyor. Dünyanın dört bir yanındaki Elvis hayranları için bir buluşma yeri olan yeni Elvis dünyasında kullanılacaklar. Kullanıcılar, başkalarıyla etkileşime girebilecekleri ve dijital hatıra ticareti yapabilecekleri yeni alemde çeşitli formatlarda ‘Kral’ olabilecekler.

Run It Wild Direktörü Adam De Cata Şunları Söyledi:

“Bu inanılmaz ortaklar, hepsi üretmek konusunda liderler. Elvis hayranları için türünün tek örneği bir buluşma yeri inşa etmemize yardımcı oluyorlar. Elvis Metaverse’i bir dizi çığır açan deneyime, üretken koleksiyonlara, nadir konserlerden oluşan bir vitrine, hayran deneyimlerine ve gerçek olaylara ev sahipliği yapacak.”

The Sandbox’ın COO’su ve kurucu ortağı Sébastien Borget şunları ekledi:

“Hayranlarına kendilerini ifade etmeleri ve kendi Elvis’leri olmaları için güç vermek, onun benzerliğini nesiller boyu deneyimlemek için heyecan verici bir yol yaratmak ve onu sonsuza dek ilgi odağında tutmak istiyoruz.”

Genesis NFT minti sonrasında bir Elvis Blok Partisi düzenlenecek. Aynı zamanda Metaverse’de tek bir yerde en çok Elvis taklitçisi için bir Guinness Dünya Rekoru girişimi olacak. Katılımcılar, tulumu ve tarz peruğu da dahil olmak üzere Elvis giyilebilir ürünlerini kullanabilecekler. Aynı zamanda, Elvis Genesis Key NFT’lerinin sahiplerine resmi lisanslı ve dijital giyilebilir Elvis eşyaları da verilecek. Sandbox, 26 Mayıs’ta 19.00 UTC’de(Türkiye saati ile 22:00) bir Twitter Spaces etkinliğinde daha fazla ayrıntı açıklayacak.

Büyük Hareketlenme Oldu

Metaverse projesi için yerel token, duyuruda son 12 saat içinde neredeyse yüzde 20 arttı, ancak bundan sonra biraz geri çekildi. SAND, yazı yazılırken hafifçe $1,36’a geri çekilmeden önce $1,52’lik gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Metaverse tokeni geçen hafta  yüzde 23 arttı ve çoğu kripto varlığının tersi yönde hareket etti. Geçen hafta Uruguaylı teknoloji firması Cualit’i satın alarak ivme kazandı. CoinGecko’ya göre, SAND şu anda Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $8.48’den  yüzde 83 aşağıda işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar