Bu Merkezsiz Borsa Uniswap’in İşlem Hacmini Geride Bıraktı

dydX'in işlem hacmi son 24 saatte büyük artış yaşadı. Uniswap'ı geride bıraktı.
21:03
17 Eylül 2021
Bu Merkezsiz Borsa Uniswap’in İşlem Hacmini Geride Bıraktı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Merkezsiz kripto para borsası dYdX, son 24 saatte benzersiz bir piyasa hacmi artışı yaşadı ve Uniswap‘ı tahtından indirdi.

dYdX’te 24 Saatte 1,33 Milyar Dolar İşlem Gördü

Borsanın kurucusu Antonio Juliano tarafından paylaşılan bilgilere göre, üst düzey merkezi olmayan borsa dYdX şu anda sektördeki en popüler merkezsiz borsa (DEX) haline geldi.

17 Eylül 2021 itibarıyla günlük işlem hacminde %47’lik bir artış yaşayan popüler borsa, son 24 saatte 1.334 milyar dolar işlem hacmine ulaşarak bir rekora imza attı.

Ek olarak amiral gemisi Ethereum tabanlı merkezsiz borsa olan Uniswap v3‘ün işlem hacminde düne göre %0,47’lik bir düşüş gerçekleşti. Dolayısıyla dydX’in artan işlem hacmi ile birlikte popüler borsa Uniswap’ı geride bıraktı.

Ayrıca Binance Smart Chain‘de (BSC) lider olan PancakeSwap (CAKE), işlem hacminde çift haneli bir artış kaydetti ve 1.02 milyar doların üzerine yükseldi.

Şimdiye Kadarki En Büyük Airdrop

Merkezsiz borsa dYdX, geçtiğimiz hafta itibarıyla yönetişim token’ı DYDX‘i piyasaya sürdü ve birden popüler kripto para borsasında listeledi.

Ayrıca 64.306 dYdX kullanıcısı DYDX‘i benzersiz bir airdrop‘la aldı. Öyle ki gerçekleştirilen airdrop’ta toplamda 75 milyon token dağıtıldı ve her bir kullanıcı 310 ila 9.529 arasında DYDX aldı.

Ek olarak DYDX bugün erken saatlerde hızlı bir artış başlattı ve  tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.16 dolar seviyesine yükseldi. Kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapan DYDX, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4’ün üzerinde bir artış kaydetti.

Sabah saatlerinde 14 dolar seviyelerinde hareket eden popüler kripto para birimi, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 16.32 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar