Reklam

Bu Kripto Şirketi Büyümeyi Hedefliyor! Herkes İçin Fırsat Olabilir!

İngiltere'nin en büyük fintech şirketi olarak kabul edilen Revolut tarafından gelen açıklamaya göre şirket bir çok yeni ekip arkadaşı arıyor.
22:45
5 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fintech şirketi Revolut, ayı piyasasının sürekli kırılganlığından etkilenmeden dijital para birimi ekibini %20 artırma niyetiyle işe alımlarını arttırmak konusunda attığı adımları sürdürüyor. İngiliz fintech girişimi, önümüzdeki altı ay boyunca Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa’daki kripto odaklı çalışanlarını genişletmek istiyor. Fintech şirketi, bilgisayar programcıları ve finansal uyum ve suç önleme uzmanları da dahil olmak üzere kripto varlıklarla bağlantılı 13 farklı başlıkta çalışma arkadaşları arıyor.

İngiltere’de İşe Alma Çılgınlığı Üzerine

Revolut, birden fazla bölümde 230 boş role sahip ve 80’den fazla token ticareti yapan bir kripto para birimi ticaret platformu olarak çalışıyor. Revolut, 2015 yılında piyasaya sürüldü ve düşük maliyetli ve kullanıcı dostu bir platform olarak pazarlandı. Temmuz 2020 ile Temmuz 2021 arasında, Birleşik Krallık’ta kripto para satın alan kişilerin sayısı son verilere göre yüzde 290 arttı.

Bu yılın Temmuz ayında, yüzde 30 daha büyüdü. Revolut, geçen yılın Temmuz ayında 33 milyar dolar değerindeydi ve bu onu Birleşik Krallık’taki en değerli fintech girişimi haline getirdi.

Revolut’un kripto genel müdürü Emil Urmanshin’e göre:

Kriptoyu uzun vadeli bir yatırım olarak görüyoruz ve piyasada hevesli olmaya devam ediyoruz. Kripto, şirketin küresel gelirinin %5-10’unu oluşturuyor.

Bu yılın Haziran ayında, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri yaklaşık yüzde 12 azalarak sadece 980 milyar dolara geriledi. Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana, endüstri bir bütün olarak 2 trilyon dolardan fazla zarara uğradı.

Diğerleri Fesih Ederken Revolut İşe Alıyor

Revolut, ayı piyasasının operasyonlar üzerindeki şiddetli etkisinin bir sonucu olarak, çalışanların sırasıyla yüzde 18 ve yüzde 25’ini işten çıkarmak zorunda kalan Coinbase ve OpenSea gibi rakiplerinden ayrılıyor.

Her iki şirket de geçen yıl ticari faaliyetlerinin daha güçlü olduğu dönemde fazla işe alım yaptıklarını itiraf etti. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir piyasa düzeltmesi beklentisiyle boğa piyasası sırasında temkinli davrandı. Haziran ayında, CEO Changpeng Zhao, şirketinde 2.000’den fazla kişi için iş fırsatları olduğunu söyledi.

Yatırım komisyonculuğu uygulaması Robinhood, Nisan ayındaki yüzde 9’luk düşüşün ardından, kripto ayı piyasası sorunları ve enflasyonu suçlayarak işgücünde yüzde 23’lük bir kesinti bildirdi. Revolut’a ek olarak, büyük kripto para borsaları Kraken, FTX ve Binance işe alıyor.

Urmanshin şu açıklamayı yaptı:

Kripto varlıklara olan volatiliteye rağmen talep arttı ve kripto ticareti yapan müşterimiz Temmuz 2021’de olduğundan daha fazla.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar