Bu Kripto Para İçin Yatırımcı Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor!

MATIC için yatırımcı sayısı gün geçtikçe artıyor gibi görünüyor. Yatırımcı sayısındaki artış ise fiyata yansımamış gibi görünüyor.
21:20
13 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimlerinin mevcut performansı birçok yatırımcıyı endişelendiriyor. Yatırımcıların bazıları kripto para piyasasının daha kötüye gidebileceğini düşünüyor. Buna bağlı olarak, sadece son üç günde piyasadan 91 milyar dolardan fazla likidite silinmiş durumda. Sonuç olarak Polygon’un MATIC‘i gibi altcoinler bu durumdan darbe alabilir.

Yatırımcı Sayısı Arttı

Pazarın çoğu aynı durumla karşı karşıya kalabileceğinden, burada tek başına MATIC’in kurban olacağını düşünmemeliyiz. MATIC yatırımcıları yaklaşık altı aydır token biriktirme yönünde hareket sergiliyor gibi duruyorlar.

Ayrıca, düşen fiyatlar, Polygon’un yeni yatırımcıları kendisine başarılı bir şekilde çekmesi için bir yükseliş ortamı yarattığından, borsalardaki arz giderek azalmakta ve şaşırtıcı bir şekilde, Ocak 2022’den bu yana borsalardan 1,22 milyar doların üzerinde, 2,8 milyar MATIC satın alındığı görülmüş durumda. Aynı süre içinde, ağa 104 binden fazla yeni yatırımcının katıldığı ve bunun da her adresteki ortalama bakiyeyi etkilediği görülüyor.

Ocak ayının en yüksek ortalama seviyesi olan 89 bin dolardan aşağı, ortalama bakiye, kısmen MATIC tutanlardaki artış nedeniyle sadece 12.4 bin dolara düşmüş durumda ve düşen fiyatların da bu düşüşe katkıda bulundu düşünülebilir. Ancak hem fiyat hem de girişler ara verdiği için birikim de durabilir. 13 Haziran’dan bu yana yüksek hareketlilik yaşamasına rağmen, MATIC bir ay önceki fiyat seviyesinde duruyor gibi görünüyor.

Ek olarak, CoinShares’in son raporu, bu hafta 2022 itibariyle gözlemlenen en düşük haftalık girişlerden bazılarının kaydedildiğini vurguladı. Bu nedenle, piyasa hiçbir yere gitmiyorsa yatırımcılar paralarına tutunmaya başlayabilirler.

MATIC Ne Durumda?

MATIC’teki fiyat göstergelerine bakıldığında, altcoin birkaç gün önceki yükseliş eğilimini sürdürüyor gibi görünüyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) de basın zamanında kademeli bir eğim konumundaydı.Ancak satış baskısı yoğunlaşırsa işler hızla kötüye gidebilir. Ayrıca, bir düşüşe tanık olan RSI, yaklaşan bir düşüş trendinin ilk işaretlerinden biri olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar