X


Bu İndikatör Bitcoin (BTC) Fiyatı Konusunda Hiç Şaşırmadı: İşte Yeni Senaryo

Bitcoin için yükseliş sinyali geldi!
18:09
4 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yıl içerisinde 64.800 dolar seviyesini gördü ve bu seviye görüldüğünde neredeyse bütün kullanıcılar daha yüksek noktaları beklemekteydi.

Bitcoin İçin Pi İndikatörü Sinyali

Bitcoin, beklentileri boşa çıkartarak sert bir düşüş yaşadı ve 30.000 dolar desteğine kadar çekildi. Ancak bu düşüş öncesinde tam da herkesin yükseliş beklediği anlarda önemli bir indikatörün zaten düşüş sinyali verdiği biliniyor. Pi Döngüsü Zirve indikatörü olarak bilinen bu yöntem, tarih boyunca Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerinde hiç yanılmadı.

2013 ve 2017 yıllarındaki Bitcoin döngüsünün zirvesini neredeyse günü gününe doğru tespit eden indikatör, fiyat 64.000 doları gördüğünde de kesişmişti. İndikatör, 111 günlük ve 350 günlük hareketli ortalamaları dikkate alarak bunları 2 ile çarpıyor ve zirveyi hesaplamaya çalışıyor. Philip Swift tarafından tasarlanan indikatörün başarısı ise bunun takip edilmesi gerektiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Pi, Yeniden Yükseliş Sinyali Verdi

Swift, paylaştığı grafiğe ithafen yaptığı yorumunda ise 111 DMA (turuncu hat) seviyesinin sert olarak düşmeye başladığını ve bunun yeşil ile gösterilen 350 DMA x 2 seviyesinin altına indiğini vurguladı. Bu, Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçebileceğini ve yükseliş trendinin başladığını göstermekte.

Swift de konu hakkında yaptığı açıklamada bunun başka bir geçiş olduğunu belirterek potansiyel olarak yükseliş beklenebileceğini ifade etti. Önümüzdeki aylarda fiyatın yeniden yukarı yönlü hareket edebileceğini belirten Swift, buna inandığının altını çizdi. Bitcoin fiyatı ile ilgili işaretlerinde yanılmayan Pi indikatörü yine haklı çıkabilir.

Ünlü analist ve araştırmacı daha önce yaptığı açıklamada ise Bitcoin‘in dip seviyesinin 36.000 dolar olduğunu vurgulamış ve 45.000 doların trendin yukarı yönlü bir hal almasını sağlayacak direnç olduğunu ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar