X


Bu Hamleler 2021’de Bitcoin’i Pozitif Etkileyecek!

MicroStrategy gibi şirketlerin Bitcoin ile ilgili attığı adımlar BTC’yi olumlu etkileyecek.
20:49
18 Eylül 2020

Dünyanın en büyük halka açık şirketlerinden biri olan MicroStrategy, geçtiğimiz ay Bitcoin’i rezerv para birimi olarak kabul ettiğini açıklamış ve 21.454 adet Bitcoin satın aldığını ifade etmişti. Geçtiğimiz günlerde ise şirket Bitcoin (BTC) yatırımlarını arttırdığını ve 38.250 BTC daha satın aldığını açıkladı.

Şirketin CEO’su Michael Saylor ise bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, bir değer deposu olarak Bitcoin’in gayet iyi ölçeklendiğini dile getirdi.

MicroStrategy’nin Büyük Adımı

Microstrategy son hamlesi ile yaklaşık olarak 400 milyon dolarlık rezervini dolardan Bitcoin’ taşımış oldu.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile gerçekleştirdikleri bir röportajda Saylor, daha önce Bitcoin’e temkinli yaklaştığını kabul etti. Şimdi ise ağın teknik temellerine ve geleceğine inancı tam olan CEO, ölçeklendirme ile ilgili herhangi bir endişesinin bulunmadığını ifade etti.

Öte yandan 78.388 off-chain işlem yoluyla 21.454 BTC aldıklarını ve ardından bunu 18 on-chain işlemle soğuk depoda güvence altına aldıklarını belirtti ve “Bitcoin, bir değer deposu olarak gayet iyi ölçekleniyor.” ifadelerini kullandı.

“2021 Öncülerin Yılı Olabilir”

Saylor yaptığı açıklamalara, “Bitcoin bir hazine rezerv varlığı olarak değerlendirilirse, tüm işlemlerin %99,98’i off-chain  olacak ve risk altındaki varlıkların %99,92’si soğuk depoda olacaktır.” sözleri ile devam etti.

Saylor’ın yanı sıra Saifedean Ammous da popüler kitabı The Bitcoin Standard’da, Bitcoin çok daha geniş bir kullanıcı tabanı kazandığında off-chain faaliyetin norm haline geleceğini savunmuştu.

Bunların yanında Willy Woo, Saylor’ın açıklamalarının ardından MicroStrategy’nin hamelesinin 2021 yılında farklı firmalar tarafından da taklit edilebileceğini ve şirketin bu konuda hem örnek hem öncülük teşkil edebileceğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar